ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Haziran 2014 Cuma 19:07

Şişecam işçileri, AK Parti binasına yürüdü

Şişecam işçileri, AK Parti binasına yürüdü

Grevde olan Şişecam işçileri, çocukları ve eşleriyle AK Parti binasına yürüdü


Eskişehir'de Şişecam işçilerinin yaklaşık 10 gündür devam eden grevinin Bakanlar Kurulu kararı ile ertelenmesine tepki gösteren işçiler, AK Parti binasına eşleri ve çocuklarıyla yürüdü. Çocuklar, ellerine aldıkları 'diren baba' pankartıyla işçi babalarına destek oldu.

Eskişehir'de 10 gündür grevde bulunan Şişecam işçileri, Bakanlar Kurulu’nun, ‘genel sağlığı ve millî güvenliği bozduğu’ gerekçesiyle grevi ertelediği haberini alınca, Deliklitaş Mahallesi'nde bulunan Yediler Parkı'nda eşleri ve çocuklarıyla birlikte toplandı. İşçiler, buradan AK Parti il binasının bulunduğu Yunus Emre Caddesi'ne yürüdü. İşçilerin aileleri de yürüyüş boyunca hükümeti istifaya çağırdı. Yürüyüşe katılan çocuklar açtıkları 'diren baba' pankartıyla işçi babalarına destek oldu.

Polis, işçilerin AK Parti il binası önüne kadar ilerlemesine izin vermedi. Bunun üzerine caddeyi tek taraflı trafiğe kapatan işçiler ve aileleri, hükümeti uzun bir süre istifaya çağırdı, işveren aleyhine sloganlar attı. Daha sonra işçiler iş başı yapmak için fabrikanın yolunu, aileleri de evlerinin yolunu tuttu.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER