ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Aralık 2016 Salı 19:18

"Sırtından vurmak alçakların, kalleşlerin işidir"

"Sırtından vurmak alçakların, kalleşlerin işidir"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya'nın Ankara Büyükelçisine yapılan suikaste sert tepki göstererek "Sırtından vurmak alçakların, kalleşlerin işidir"dedi.


 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrasya Tüneli'nin açılış töreninde yaptığı konuşmada Ankara'da alçakça bir saldırıda hayatını kaybeden Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Karlov'un ölümüyle ilgili değerlendirmede bulundu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, büyükelçi suikastiyle ilgili şu değerlendirmeyi yaptı. 

"Gerçekten bir diplomat olarak takdir ettiğim bir arkadaştı. Bir hafta kadar önce Tataristan Cumhurbaşkanını yanıma getirmişti, birlikteydiler. Birlikte bazı değerlendirmeleri yapmıştık ve sıcak, sempatik bir insandı. Dün akşam uğradığı o suikast girişimi ve neticesi gerçekten üzüntü vericiydi. Şahsım, milletim adına şiddetle telin ediyorum, lanetliyorum. Devlet Başkanı sayın Putin'in şahsında tüm dost Rus halkına ve müteveffa Karlov'un ailesine başsağlığı dileklerimi iletiyorum. Dün akşam olayın hemen ardından sayın Putin'i arayarak, şahsım ve milletim adına olaydan duyduğumuz derin elemi kendisine bizzat ilettim. Kendisiyle bu kalleş saldırının, Türk-Rus ilişkilerine yönelik açık bir provokasyon olduğu konusunda hem fikiriz. Güvenlik güçlerimiz ve yargımız, olayı tüm yönleriyle araştıracak ve gerçekleri ortaya çıkaracaktır. 

Dün akşamki kalleş bize emanet olan büyükelçiyi sırtından vurdu. Sırtından vurmak alçakların, kalleşlerin işidir. Biz Sayın Putin ile bu saldırının iki ülkenin ilişkilerine yapılan alçak bir provokasyon olduğu konusunda hemfikiriz. Rusya ile ilişkilerimizin bozulmasına asla izin vermeyeceğiz. Güvenlik güçlerimiz bu saldırıyı her yönü ile aydınlatacaktır"

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER