ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Haziran 2014 Cuma 11:55

Sırrı Süreyya Önder'den şok mesaj!

Sırrı Süreyya Önderden şok mesaj!

HDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, Diyarbakır İstasyon Meydanı’nda ’Çözüm ve Özgürlük’ mitinginde konuştu.


HDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, Diyarbakır İstasyon Meydanı’nda ’Çözüm ve Özgürlük’ mitinginde konuştu. 

Diyarbakır İstasyon Meydanı’nda DÖHK’ün ’Kadınlar önderliği ve özgürlüğü için eylemde’ kampanyası kapsamında düzenlediği, ’Çözüm ve Özgürlük’ mitingine yaklaşık 10 bin kişi katıldı.

Sık sık Abdullah Öcalan lehinde, Kürtçe ve Türkçe sloganlar atılırken, miting alanına da Öcalan’ın posterleri ve onun özgürlüğüne yönelik, Türkçe ve Kürtçe yazılı pankartlar asıldığı görüldü.

Konuşmalar öncesi sahne alan sanatçıların Kürtçe söylediği türküler eşliğinde, mitinge katılanlar, zafer işareti yaparak halay çekti. Konser sırasında "Kürdistan" yazılı tişört giydirilmiş bir bebek ile yöresel kıyafetler giyen çocukların Öcalan’ın posteri önünde zafer işareti yaparak poz vermeleri miting alanındaki ilginç görüntüler oluşturdu.

HDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, zafer işaretleri yaparak, platforma geldi. Önder, Abdullah Öcalan’ın selamını son defa olarak getirdiğini belirtti. Konuşmasında önümüzdeki yıl Öcalan'ın  kendisinin bu meydandan selam vereceğini öne süren Önder, kendilerine en çok, Öcalan'ın serbest kalıp kalmayacağının sorulduğunu belirtti.

"Öcalan sebest kalacak mı?"

Sırrı Sürreya Önder, kendilerine en çok, Öcalan'ın serbest kalıp kalmayacağının sorulduğunu belirterek, "Bize en çok şu soruyu soruyorlar: 'Barış sürecinin sonunda Öcalan serbest kalacak mı?' Bugün onlara cevabı yalnızca bizim verebileceğimizi söylemek için bir aradayız. " dedi. 

Ortadoğu'daki karışıklığa da değinen Önder, Öcalan tutsak oldukça barışında  tutsak olacağını belirtti. 

KAYNAK:
DHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER