ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Mayıs 2014 Perşembe 13:28

Şırnak’ta dokuz işçi kayıp

Şırnakta dokuz işçi kayıp

Genelkurmay Başkanlığı, Şırnak’ta dokuz işçinin kaçırıldığını belirtti.


Genelkurmay Başkanlığı, Şırnak’ta dokuz işçinin kaçırıldığını belirtti. Şantiyeden evlerine dönen işçilerin bulunması için çalışma başlatıldı.

Genelkurmay Başkanlığı, basında çıkan, Şırnak'ın Görmeç köyü mevkiinde askeri üs bölgesindeki yol inşaatında çalışan 9 işçinin terör örgütü PKK'lılar tarafından kaçırıldığı haberlerini doğruladı. Genelkurmay, yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi: ‘‘Şırnak/Merkez Görmeç köyü ile Kumçatı beldesi arasında yapımı devam eden yol inşaatında çalışan dokuz işçi, iki araç ile Görmeç köyündeki şantiyeden, ikamet ettikleri Kumçatı beldesine hareket etmişler ancak söz konusu işçiler Kumçatı beldesine ulaşamamış ve bir daha kendilerinden haber alınamamıştır. Söz konusu işçileri götüren araçlar, firma sahibi tarafından, Şırnak/Merkez Koçağılı köyü bölgesinde terk edilmiş vaziyette bulunmuştur. Olayla ilgili olarak, adli ve mülki makamlara bilgi verilmiş olup araştırmalara devam edilmektedir.’’

Görmeç köyünde bulunan 4'üncü Motorize Piyade Taburu'na bağlı ast bölgesine yapılan yol inşaatında çalışan işçileri taşıyan servis aracının önü silahlı PKK'lılar tarafından kesildiği ve PKK'lıların evlerine dönen 9 kişiyi silah tehdidi ile yanlarına alarak ormanlık alana kaçtığı belirtilmişti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER