ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Mayıs 2013 Salı 17:27

Şırnak’ta 2 PKK'lı cesedi bulundu


Şırnak’a bağlı Cevizdüzü köyünde vatandaşlar tarafından 2 PKK'lı cesedi bulundu. Vatandaşların jandarmaya haber vermesi üzerine bölgeye giden askerler, cesedi en yakın Maden Karakolu’na götürüldü.

Şırnak Cudi Dağı eteklerinde Üçkiraz köyüne giden vatandaşlar, naylona sarılarak yol kenarına bırakılmış 2 ceset görünce yakında bulunan Maden Jandarma Karakolu'na bildirdi. Bölgeye askeri birlik sevk edildi. PKK’lı teröristlere ait olduğu bildirilen cesetler, askerler tarafından Maden Karakolu'na götürüldü. Karakolda yapılan incelemelerden cesetler, sonra otopsi için Malatya Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Cesetlerin daha önce o bölgede çıkan çatışmalarda ölen PKK'lılara ait olduğu ileri sürüldü.

Konuya ilişkin Şırnak Valiliği’nden yapılan açıklamada, "Şırnak’a bağlı Cevizdüzü köyüne 2 cenazenin bırakıldığı ihbar edilmiştir. Şırnak Cumhuriyet Başsavcılığı cenazeleri aldırarak gerekli işlemleri başlatmıştır. Yapılan ölü muayene işlemi neticesinde, ölümlerin üzerinden en az bir yıl geçtiği değerlendirilmiştir. Kesin ölüm sebebi ve cenazelerin kimliği yapılacak otopsi işlemleri sonucunda tespit edilecektir.” denildi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER