ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Kasım 2013 Pazartesi 10:26

Şırnaklı öğrenciler barış için halay çekti


TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Kadooğlu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tarkan Kadooğlu, Dicle Üniversitesi'nde eğitim gören Şırnaklı öğrencileri yemekte bir araya getirdi. Türkçe ve Kürtçe müzik eşliğinde halay çeken öğrenciler barış mesajı verdi. Yıllardır yaşanan olaylar sebebiyle üzüntü yaşadıklarını belirten gençler, artık eğlenmek istediklerini söyledi. Üniversite öğrencileri, Şırnak’ın terör olaylarıyla anılmasından rahatsız olduklarını vurguladı.

Güneydoğu Demokrasi Derneği Başkanı Mustafa Canoruç'un organize ettiği programda, kendisi de Şırnaklı olan TÜSİAD üyesi Tarkan Kadooğlu ve Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi, Şırnaklı öğrencilerle bir araya geldi. Kadooğlu, böylesi bir etkinliğe katılmanın kendisini duygulandırdığını belirterek, bölgenin kalkınmaya ihtiyacı olduğunu hatırlattı. Şırnak’ın imajının değiştirilmesinin öğrencilerin elinde olduğunu belirten Kadooğlu, “Artık tembellik dönemi değil. Eğitimi olmayan, yabancı dili olmayan insanlar artık başarılı olamıyor. Şırnak'ın geleceği sizlerin elinizde olacaktır. Bizim bölgemizin kalkınmaya ihtiyacı var. Kalkınma da sizin gibi eğitimli gençlerle olacaktır." diye konuştu.

Güneydoğu Demokrasi Derneği Başkanı Mustafa Canoruç da, ülkenin geleceği olan gençlere sahip çıkmanın herkesin görevi olduğunu kaydetti. Şırnaklı üniversite öğrencilerinin buluşmasına katkı sunan Kadooğlu'na teşekkür edip plaket veren Canoruç, önümüzdeki günlerde Şırnaklı öğrenciler ile diğer şehirlerdeki öğrencileri de bir araya getirmeyi hedeflediklerini sözlerine ekledi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER