ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mayıs 2013 Pazartesi 14:58

Şırnaklı öğrenciler Ankara'yı gezdi


Şırnak’ın Güçlükonak ilçesinden 40 öğrenci, öğretmenleriyle birlikte Ankara'nın tarihi ve kültürel mekanlarını gezdi.

Türkiye Eğitim ve Sevgi Derneği (TESED) Ufuk Sincan Temsilciliği’nin misafiri olarak Şırnak’ın Güçlükonak ilçesinden Ankara’ya gelen öğrenciler, dernek yetkilileri tarafından hava alanında çiçeklerle karşılandı. Güçlükonaklı öğrenciler rehber eşliğinde Ankara’nın tarihi ve kültürel mekânlarını gezerek bol bol fotoğraf çekti.

Anıtkabir, TBMM binası, harikalar diyarı, Keçiören’de bulunan dev akvaryum, Atatürk Orman Çiftliği ve Beypazarı ilçesini gezen öğrenciler, tarihi mekan ve konaklar hakkında bilgi aldı. Yapılan gezi kapsamında Hacı Bayram Camii ve Tacettin Dergâhı’nı ziyaret eden öğrenciler, Samanyolu Fen Lisesi’ni gezerek SBS öncesi hedeflerini yeniden revize etti.

Gezi koordinatörü olarak öğrencilerle birlikte Ankara’ya gelen Güçlükonak İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Aktuğ, “Öğrencilerimle birlikte bizleri misafir eden, bizlerle yakından ilgilenen TESED yetkililerine ve gezi rehberlerine teşekkür ederim.” dedi.

TESED Ufuk Sincan Temsilcisi Hayati Durmuş da “Güneydoğudan gelen kardeşlerimizi ağırlamaktan büyük mutluluk ve memnuniyet duydum.” diye konuştu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER