ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Ağustos 2014 Pazartesi 17:38

Şırnak Valisi, Ezidiler için Irak' gitti

Şırnak Valisi, Ezidiler için Irak gitti

ŞIRNAK Valisi Hasan İpek, IŞİD çetelerinden kaçan Ezidiler'in sorunlarını Dohuk Valisi ile görüşmek üzere Kuzey Irak’a gitti.


ŞIRNAK Valisi Hasan İpek, IŞİD çetelerinden kaçan Ezidiler'in sorunlarını Dohuk Valisi ile görüşmek üzere Kuzey Irak’a gitti. Vali İpek, Türkiye Cumhuriyeti devletinin sadece kendi insanlarına değil, dünyanın her yerindeki insanlara şefkatle muammele ettiğini söyledi.


Şırnak Valisi Hasan İpek, Yezidiler'in sorunları hakında, Kürt yetkililerle görüşme yapmak üzere Habur Sınır Kapısı üzerinden Kuzey Irak’a geçiş yaptı. İpek, Dohuk Valisi ile Ezidilerin Irak topraklarında kalması ve orada barındırılmasıyla ilgili bir görüşme yapacağını belirterek, Kızılay’a ait 2 TIR'la birlikte insani yardım malzemesi götüreceklerini söyledi. Vali İpek, Zaho kentinde pasaportları olmadığı için Türkiye’ye giriş yapamayan Ezidiler konusunu görüşeceklerini belirterek, "Bölgesel Kürt Yönetimi'nin takdirinde olan bir konudur. Şimdi bizim sınırımıza gelip de, içeriye pasaportu olup da giremeyen hiç kimse yoktur. Bu tabi diğer ülkenin içişlerine karışmak gibi bir şeyimiz yoktur. Orada da bulunsa, biz Yezidiler'e yardım etmeye devam edeceğiz. Bu gün de Kızılay’ın 2 TIR’ı ile birlikte gidiyorum. Sürekli yardımlarımız devam diyor" dedi.

 

  

KAYNAK:
DHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER