ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL7°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Ocak 2014 Perşembe 16:33

Şırnak merkezli 3 ilde hırsızlık operasyonu


Şırnak, Diyarbakır ve İstanbul'da gerçekleştirilen hırsızlık operasyonunda gözaltına alınan 7 kişiden 4'ü tutuklandı.
Valilikten yapılan açıklamaya göre Şırnak Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekiplerince üç ilde meydana gelen hırsızlık olaylarıyla ilgili yaklaşık 6 ay süren bir çalışma yürütüldü.
Şırnak, Diyarbakır ve İstanbul'da eş zamanlı düzenlenen ve 150 polisin katıldığı operasyonda, hırsızlık olaylarının örgütlü bir şekilde başta Şırnak ve ilçeleri olmak üzere İstanbul, Konya, Gaziantep, Kahramanmaraş ve Muş'ta gerçekleştirildiği belirlendi. Şahısların genellikle Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlükleri ve Ziraat Odası Başkanlıklarını hedef aldığı ayrıca otomobil ve mazot hırsızlığı da yaptıkları tespit edildi.
Hırsızlık olaylarında yaklaşık 400 bin liralık haksız kazanç sağladıkları tespit edilen ve gözaltına alınan 7 kişiden 4'ü sorgularının ardından nöbetçi mahkemece tutuklandı. 3 kişi de Adli Kontrol Uygulaması kapsamında serbest bırakıldı. Olayla ilgili olarak 3 kişinin de arandığı bildirildi.
Bu arada, Şırnak Emniyet Müdürlüğünce dağıtılan görüntülerde, güvenlik kameralarına yansıyan hırsızlık anı ve operasyonun detayları yer aldı

 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER