ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Aralık 2013 Cumartesi 20:28

Sırbistan'da büyük uyuşturucu operasyonu

Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da, uyuşturucu kaçakçılarına karşı düzenlenen geniş çaplı operasyonda, aralarında polis ve askeri yetkililerin de bulunduğu 128 kişi gözaltına alındı.


Sırbistan Başbakan Yardımcısı Aleksandar Vuçiç, Belgrad'daki hükümet binasında düzenledi basın toplantısında, operasyon hakkında bilgi verdi.

"Yıldırım 1" adı verilen ve bugüne kadar düzenlenen en geniş kapsamlı operasyonunun başkentin Rakovitsa, Novi Beograd ve Vojdovats semtlerinde yapıldığını belirten Vuçiç, "Daha önce düzenlediğimiz Yıldırım operasyonundan daha geniş çaplı bir operasyon. Girmediğimiz kapı kalmadı. İsimler hakkında konuşmak daha erken fakat yakalananlar arasında askeri ve polis yetkilileri bulunuyor. Daha detaylı bilgileri 48 saat içerisinde sizinle paylaşacağız" diye konuştu.
Vuçiç, operasyon sonucunda, çeşitli silah ve mühimmat ile sahte plakalı araçlara el konulduğunu, ayrıca "aranan 6 kişi ile uyuşturucu kaçakçıları, katiller ve seri katillerin yakalandığını" ifade etti.

- "Uyuşturucu kaçakçıları için cehennem olacak"

Operasyon kapsamında şimdiye kadar 128 kişinin yakalındığını, operasyonun tamamlanmasıyla yaklaşık 500 kişinin gözaltına alınacağını belirten Vuçiç, "Uyuşturucu kaçakçıları için cehennem daha yeni gelecek. Toplumumuzu bunlardan temizlemediğimiz sürece bu operasyonlar devam edecektir. Devletimizin var olduğunu ve bu devlette yasalara göre hareket edildiğini göstermek bizim için çok önemli" dedi.
Vuçiç, Sırbistan'ın hukuk üstünlüğünün sonuna kadar uygulanması konusunda kararlı olduğunu belirterek, "Hukuk üstünlüğünün olmadığı bir ülkede yatırımlar da ekonomik büyüme de olmaz" ifadesini kullandı.
Sırbistan Emniyet Genel Müdürü Milorad Velyoviç ise operasyonun sadece uyuşturucu kaçakçılarına karşı değil, Sırbistan güvenliğine zarar veren herkese karşı düzenlendiğini söyledi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER