ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL29°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Ocak 2013 Çarşamba 17:53

Sinop’a 5 yeni ambulans daha gönderilecek

Sinopa 5 yeni ambulans daha gönderilecek


AK Parti İl Başkanı Cengiz Tokmak, Sağlık Bakanlığı tarafından Sinop’a 5 adet ambulans gönderileceğini, böylece toplam ambulans sayısının 33’e ulaşacağını söyledi.

Sinop’ta sağlık hizmetlerindeki kalitenin arttırılması ve vatandaşların sağlık hizmetlerine ulaşımının kolaylaştırılması adına birçok iyileştirmenin yapıldığını ifade eden Tokmak, "2002 yılından buyana tüm Türkiye’de olduğu gibi Sinop’ta da sağlık alanında devrim niteliğinde sayılabilecek birçok yeniliğin yapıldığını söyledi.Tokmak, "Hükümetimiz iktidara geldiği günden bu yana ilimizde hekim sayısından, hastanelerimizdeki ekipmanlara kadar sağlık alanında birçok iyileştirme yapıldı. Geçtiğimiz yıl kurulan ve son sistem teknolojinin kullanıldığı acil komuta kontrol merkezimizde acil vakalara ulaşımda büyük bir ilerleme kazanıldı. Yeni komuta kontrol merkezimizde 112′ye yapılan bir ihbar anında değerlendirilerek, merkez tarafından en uygun ambulans yönlendirilmekte. Yine Evde Sağlık Hizmetleri kapsamında ayağı kalkamayan, kronik hastalığı bulunan ve yaşlı kişileri evlerinde ziyaret ederek tedavileri takip edilmekte." dedi.

Sinop’ta 112 acil servis olarak 2002 yılında hastalara sadece 1 adet ambulansla hizmet verebiliyorken 2011 yılında ambulans sayısını 28'e çıkarttıklarını belirten Tokmak, "Ulaşılması güç bölgelerde mağdur olan hastalarımıza hizmet verebilmek için sağlık hizmetleri kapsamında her biri 114 bin Euro değerindeki 3 adet paletli ambulansı yine vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Böylelikle kırsal ve dağlık kesimlerde özellikle kış aylarında sağlık hizmetlerine erişimi de kolaylaştırmış olduk. Sağlık alanında yapılan tüm bu gelişimlerde ki amacımız vatandaşlarımızın günlük hayatını daha kolaylaştırmak, hastalığın olumsuz etkilerini en aza indirmek, hastalarımızın yaşam kalitesini önemli ölçüde yükseltmek içindir. Sinop’umuzda sağlık alanında yapılan iyileştirmelere son olarak Sağlık Bakanlığımız tarafından ilimize tahsis edilen ve kısa süre içinde hizmet vermeye başlayacak olan 5 yeni ambulansı da eklemiş bulunuyoruz. Böylelikle ilimizde vatandaşlarımıza ihtiyaç duyduklarında hizmet verebilecek ambulans sayımızı da 33'e yükseltmiş oluyoruz. Elbette ki temennimiz ambulanslara ihtiyaç duyulmaması, üzücü olayların yaşanmaması. Ama biliyoruz ki bu hayatta her şey biz insanlar için. İnanıyorum ki yeni ambulanslarımız, kalite, konfor ve verim açısından, halkımıza sunulan ve sunulacak olan hizmetlerde, Sağlık Ordusuna çok anlamlı bir güç kazandıracaktır. Şimdiden Sinop’umuza hayırlı uğurlu olsun." şeklinde konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER