ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Temmuz 2013 Çarşamba 17:49

Sınırdan seken kurşunlardan son anda kurtuldu

Sınırdan seken kurşunlardan son anda kurtuldu


GAZİANTEP (CİHAN)- Şanlıurfa'nın Suriye sınırındaki ilçesi Ceylanpınar'ın karşısında bulunan Haseki kentine bağlı Rasulayn'daki çatışmalar, ilçe halkına korku vermeye devam ediyor. Çatışmaların yaşandığı bölgeye çok yakın olan İstasyon Caddesi üzerinde dükkanı bulunan bir vatandaş seken kurşunlardan son anda kurtuldu. Dükkan içerisindeki koltuğuna mermi isabet eden Kemal Hakan isimli vatandaş, can güvenliklerinin olmadığını söyledi.

        Rasulayn ilçesinde PKK'nın Suriye'deki uzantısı olan PYD ile El Nusra örgütü arasında dün öğle saatlerinden itibaren başlayan çatışmalar sürüyor. Çatışmanın, Özgür Suriye Ordusu ile PYD arasında geçtiği de iddia edilirken, silah sesleri ilçe halkını tedirgin ediyor. Bazı vatandaşlar, sınırın sıfır noktasına kadar yaklaşıp tehlike hattına girerken, askeri yetkililer de can güvenliğinin sağlanması için devriye gezerek uyarılarda bulunuyor.

        Yaşanan çatışmadan rahatsız olan vatandaşlar ise tepkilerini dile getiriyor. Çatışmada kullanılan mermileri eline alan Hüseyin Albayrak isimli vatandaş, kurşunların evlerine isabet ettiğini söyledi. Çocuklarının korkudan dışarı çıkamadığını ve ne yapacaklarını bilemediğini kaydeden Albayrak, "Bu çatışmanın bir an önce sonlanmasını istiyoruz. Ölenler Müslüman halkı. Sabahtan akşama kadar sesler durmuyor. (Elindeki mermi kovanlarını göstererek) Bunların hepsi de bizim evlerimize isabet ediyor." diye konuştu.

        Sabah saatlerinde çatışmalardan seken kurşun dükkanına isabet eden Kemal Hakan isimli vatandaş da son anda kurtulduğunu anlattı. Hakan, şunları söyledi: "Sabah saatlerinde iş yerinde oturuyordum. Koltuğun hemen yan tarafındaydım. Seken mermi hemen yanı başımdaki koltuğu deldi. Eğer oraya oturuyor olsaydım hayatımı kaybetmiştim. Burada can güvenliğimiz yok. Tedirgin oluyoruz."KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER