ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Haziran 2013 Çarşamba 19:19

Sınırdaki ölüm Kilis'te gerginliğe neden oldu

Sınırdaki ölüm Kiliste gerginliğe neden oldu


Kilis'te oturan İsmail Bayramoğlu, Suriye sınırında öldürülmüş olarak bulundu. Güvenlik güçlerince sınırdan geçerken vurulduğunu iddia ederek valiliğe yürümek isteyen Bayramoğlu'nun yakınları ile polis arasında kısa süreli arbede yaşandı.

Öncüpınar Sınır Kapısı yakınlarında, Türkiye-Suriye sınırındaki boş bir arazide İsmail Bayramoğlu'nun cesedi bulundu. İhbar üzerine sevk edilen güvenlik güçleri cesedi, olay yeri incelemelerinin ardından morga kaldırdı. Yakınları, Bayramoğlu'nun asker tarafından öldürüldüğünü iddia edip valiliğe doğru yürümek istedi. Kilis’teki bazı esnaflar da iş yerlerini kapatarak yürüyüşe destek verdi.

Gelişme üzerine valilik ve çevresinde polis yoğun güvenlik önlemi alarak, kalabalığın yürümesine engel olmak istedi. Bunun üzerine polis ile kalabalık arasında kısa süreli arbede çıktı. Bu sırada il merkezindeki bazı iş yerleri kepenklerini kapatırken, ölen Bayramoğlu'nun yakınları polis amirleri ile görüştükten sonra valilik önünden ayrıldı.

Yetkililer, Bayramoğlu'nun ölümüne ilişkin soruşturmanın başlatıldığını ve kim tarafından vurulduğunun araştırıldığını söylediler. Otopsisi yapılmak üzere Adana Adli Tıp Kurumu'na gönderilen cenaze, yapılan işlemlerin ardından Kilis'e getirilerek defnedildi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER