ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ekim 2013 Pazartesi 16:22

Sınırda 115 kaçak yakalandı


Edirne’de jandarma ve sınır askeri birliklerinin yaptığı kontrollerde Yunanistan ve Bulgaristan’a geçmeye çalışan 115 kaçak yakalandı.

Avrupa Birliği ülkelerine geçmeye çalışan kaçaklar binlerce kilometrelik yola katettikten sonra önce İstanbul’a, ardından da insan kaçakları aracılığıyla sınır bölgesi Edirne’ye ulaşıyor. Türkiye’nin Yunanistan ve Bulgaristan’a sınırı bulunan Edirne’ye gelen kaçaklar il merkezi ve ilçelere bağlı sınır bölgesindeki köylere geçiyor. Yasa dışı yollardan komşu ülkelere geçmeye çalışan kaçaklar jandarma ve sınır askeri birliklerinin kontrolleri sonucu yakayı ele veriyor.

Son yapılan kontrollerde 95 Suriye, 14 Afganistan, 7 Mynmar ve 1 Azerbaycan uyruklu şahıs yakalandı. Jandarmadaki işlemleri tamamlanan kaçaklar sınır dışı edilmek üzere Edirne Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şube Müdürlüğü’ne teslim edildi.

Bu arada araçlarıyla 25 Suriye uyruklu kaçağı sınır bölgesine getiren iki araç sürücü gözaltına alındıktan sonra çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER