ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Ağustos 2013 Cumartesi 13:54

Sınır ötesinden gelen kurşun kalbinden vurdu


Sınır ötesinden gelen kurşunun kurbanı bu sefer 45 yaşındaki Ramazan Zeybel oldu. Bayram alışverişi için çarşıya çıkan Zeybel, sınır ötesinden gelen kurşunla hayatını kaybetti.

Suriye’nin Resulayn ilçesinde PYD ile El Nusra birlikleri arasında çatışma devam ediyor. Aralıklarla süren çatışmalarda çok sayıda kurşun sınırı geçerek Ceylanpınar’a isabet ediyor. Sınır ötesinden seken son merminin kurbanı Ceylanpınar’ın Aydoğdu köyünde ikamet eden Ramazan Zeybel (45) oldu. Bayram alışverişini yapmak üzere köyden Ceylanpınar’a gelen Zeybel, Gazi Mahallesi'nde yolda yürüdüğü sırada kör kurşunun hedefi oldu.

Sınır ötesinden gelen kurşun, Zeynel’in kalbinin çok yakın bir bölgesine isabet etti. Ceylanpınar Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Zeybel, buradaki ilk müdahalenin ardından Şanlıurfa Balıklıgöl Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Zeybel, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Hastaneye gelen Ramazan Zeybel’in yakınları sinir krizi geçirdi. Zeybel’in cesedinin Balıklıgöl Devlet Hastanesi’nden alınarak otopsi işlemi için Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Hastanesi morguna kaldırılması bekleniyor.

DIŞARI ÇIKMAYIN ANONSU

Resulayn'da çatışmaların yeniden şiddetlenmesi ve Ramazan Zeybel'in vurulmasının ardından güvenlik güçleri, sınır hattındaki önlemlerini artırdı. Polis devriye atarak, belediye anonsla vatandaşı sınırdan uzaklaştırıyor.

SURİYE MERMİSİ 4 KİŞİYİ ÖLDÜRDÜ

Öte yandan Ceylanpınar sınırında süren çatışmalar bugüne kadar 5 ocağa ateş düşürdü. Çatışmalarda seken kurşunlar nedeniyle Ceylanpınar'da bugüne kadar 17 yaşındaki Mahsun Ertuğrul, 16 yaşındaki Mehmet Gündüz ve 44 yaşındaki Şükrü Kahraman ve son olarak da Ramazan Zeybel can verdi. Geçen yıl da Akçakale’ye düşen top mermisi bir evi 5 kişiye mezar etmişti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER