ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ocak 2013 Salı 17:33

Sınır dışı edilen annesine kavuşacak


Almanya'dan sınır dışı edilen annesinin yanından alınıp Hristiyan bir aileye verilen ve yaşını doldurduktan sonra kendi başına yaşamını sürdüren Elif Yaman, yıllardır görmediği annesine kavuşacak. Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı'nca yarın Türkiye'ye getirilecek genç kız, Sakarya'da yaşayan annesi Ayşe Yaman ile görüştürülecek.

Almanya'da 7 yıl önce ailesinden alınarak Alman bir aileye verilen, 18 yaşını doldurduktan sonra Hannover kentinde bir kasabada yaşayan Elif Yaman'ın sınır dışı edilen annesine ulaşma çabalarını öğrenen Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, anne ve kızını buluşturmak için talimat verdi. Bunun üzerine Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı görevlileri, Sakarya'nın Adapazarı ilçesinde zor koşullarda yaşayan anne Yaman ile Almanya'da yaşayan kızı Elif ile irtibata geçti.

Maddi durumu olmayan Elif'in pasaportu ve uçak bileti, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı'nca karşılandı. Yarın, Düsseldorf'dan uçakla İstanbul'a gelecek genç kız, görevliler tarafından Sakarya'daki annesinin yanına götürülecek. Anne ve kızı buluşmanın ardından 31 Ocak Perşembe günü Ankara'da Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'ı ziyaret edecek.

Öte yandan sokakta kaldığı öğrenilen Yaman'a Adapazarı'nda esnafın sahip çıkarak kalacak yer temin ettiği öğrenildi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER