ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Aralık 2012 Pazartesi 18:37

Sinema emekçileri anıldı


Sinema Emekçileri Sendikası (SİNE-SEN), 4 yıl önce geçirdikleri trafik kazasında hayatını kaybeden, özel bir televizyon kanalında yayınlanan dizinin set ekibinden Zehra Sezgin ve Tülay Ergeldi'yi anarak, setlerdeki ağır çalışma koşullarını protesto etti.
    
Galatasaray Lisesi'nin önünde toplanan sinema emekçileri, ''Setlerde Ölmek istemiyoruz'' yazılı pankart açtı, ''Sigortasız çalışma, emeğine sahip çık'', ''Faşizme karşı özgür sinema'' şeklinde slogan attı.
    
Grup adına basın açıklaması yapan SİNE-SEN Yönetim Kurulu Üyesi Günay Günaydın, yıllardır sinema filmleri ve televizyon dizilerinde, reklam filmlerinde, kliplerde çalışan sinema emekçilerinin, sigortasız, yasalarda belirtilmiş standartların üstünde ve hak ettikleri ücretin altında çalıştıklarını hatırlattı.
    
Yorgunluk ve uykusuzluk nedeniyle 4 yıl önce geçirdikleri kazada, hayatlarını kaybeden Tülay Ergeldi ve Zehra Sezgin'i anmak için toplandıklarını belirten Günaydın, ''Biz sinema, dizi emekçileri yaşamlarımızın parçalanmasına, güvencesizliğe mahkum edilmemize izin vermeyeceğiz'' dedi.
    

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER