ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Haziran 2013 Çarşamba 14:57

Sincan’ın gelişimi üniversite destekli ilerliyor

Sincanın gelişimi üniversite destekli ilerliyor


Sincan Belediyesi, emlak değerinin belirlenmesi için Ankara Üniversitesi ile ortaklaşa çalışma yürütüyor. Emlak değerlerini üniversite işbirliği ile belirleyen Sincan Belediyesi, kentsel yenileme çalışmalarını üniversite destekli ilerletiyor. Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna’ya emlak değerlerinin belirlenmesi hakkında sunum yapan heyet, muhtarlarla da bir araya geldi.

Sincan’daki emlak değerlerini Ankara Üniversitesi işbirliği ile belirleyen Sincan Belediyesi, Kentsel Yenileme çalışmalarında Ankara Üniversitesi ile dirsek temasında bulunacak. Ankara Üniversitesi Taşınmaz Geliştirme Anabilim Dalı Başkanlığı tarafından Ulubatlı Hasan ve Saraycık mahallelerindeki kentsel yenileme çalışmalarındaki emlak değerlerinin doğru belirlenmesi hakkında bir çalışma hazırladı.

Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna’ya hazırladıkları çalışmayı anlatan Ankara Üniversitesi Taşınmaz Geliştirme Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Harun Tanrıvermiş, emlak değerlerinin sağlıklı ve düzgün hesaplanması için caddeye yakınlık, ulaşım, ev durumu ve arsa koruma gibi kriterlerin baz alınması gerektiğini belirtti. Kentsel Yenileme ile Sincan’ın ufkunun açılacağını belirten Tanrıvermiş, ilçenin gelişiminin de üniversite destekli ilerlemesinden dolayı mutluluk duyduğunu ifade etti. Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş, üniversite öğretim üyeleri 20 mahalle muhtarının sorularını cevapladı.

Üniversitelerin vizyonundan öğretim üyelerinin bilgilerinden, tecrübelerinden azami ölçüde yararlanmak gerektiğini ifade eden Sincan Belediye Başkanı Tuna, “Ankara Üniversitesi'nin imkanlarından, tecrübelerinden istifade etmek, halkımıza daha verimli hizmetler sunmak maksadıyla her konuda üniversitelerimizle işbirliği yapmak arzusundayız. Bu konuda Ankara Üniversitesi de olumlu adımlarıyla bizi ziyadesiyle memnun etti. Alanında çok değerli hocalarımızı da Sincan’da görmek bizi ziyadesiyle memnun ediyor. Sincan için günübirlik çözümler değil geleceğe dönük adımlar atıyoruz.” dedi.


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER