ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Haziran 2013 Perşembe 11:12

Sincan’da mahalle şenlikleri sürüyor


Ankara’nın Sincan Belediyesi’nin her yıl düzenlediği mahalle şenlikleri devam ediyor. Yaz mevsiminin gelmesiyle beraber Sincanlıların hoşça vakit geçirebilmesi için her hafta sonu bir mahallede düzenlenen animasyon gösterileri 7’den 70’e herkesin beğenisini topluyor. 8 Eylül’e kadar her hafta cuma, cumartesi ve pazar günü düzenlenecek şenliklerde, kukla gösterilerinden animasyona, yarışmalardan konserlere kadar pek çok etkinlik yapılıyor.

Sincan Belediyesi’nin sosyal ve kültürel faaliyetler kapsamında düzenlediği mahalle şenlikleri hızla devam ediyor. Eskinin geleneksel tadı olan mahalle şenlikleri, bu yıl da Sincan halkının yaz akşamlarını süslüyor. Yaz mevsimine girilmesiyle sokakların canlandığı şu günlerde çocuklar; kukla, animasyon ve yarışmalarla eğlenirken, aileler de verilen konserler sayesinde yaz akşamlarını renklendiriyor. Eylül ayına kadar devam edecek olan mahalle şenlikleri her hafta cuma, cumartesi ve pazar günleri akşam 19.00’da ilçe sakinleri ile buluşacak.

Çocukların büyük bir ilgi ile beklediği mahalle şenliklerinin oldukça renkli anlara sahne olduğunu belirten Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna; “Gerçekleştirdiğimiz bu sosyal ve kültürel faaliyetler ile tatile gidemeyen vatandaşlarımız biraz olsun yaz sıcağının bunaltıcı etkisinden kurtulabilme imkanına sahip oluyor. Tüm halkımızı mahalle şenliklerimizde görmekten onur duyarız.” dedi.

Haftanın üç günü toplamda 20 mahallede düzenlenecek şenlikler 14 Haziran Cuma günü Adnan Menderes İlkokulu'nda, 15 Haziran Cumartesi Nedret Arif İlkokulu'nda düzenlenecek. Mahalle şenlikleri 16 Haziran Pazar günü ise Gazneliler İlkokulu'nda yapılacak.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER