ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Haziran 2013 Cuma 15:58

Sincan'da karne heyecanı


Ankara’nın Sincan ilçesinde yaklaşık 96 bin öğrenci karnelerini alarak yaz tatiline başladı.

2012-2013 eğitim öğretim yılı öğrencilerin karnelerini almalarıyla sona erdi. Sabah saatlerinde okullarına gelen öğrenciler, bir taraftan üst sınıfa geçmenin heyecanını yaşarken diğer taraftan arkadaşlarından ve öğretmenlerinden ayrılmanın hüznünü yaşadı.

Fatih İlkokulu karne dağıtım töreninde öğrenciler şiir, şarkı, folklor ve tiyatro ile bu yılın son etkinliğini yaptılar. Karne dağıtım töreninde konuşan Sincan Milli Eğitim Müdürü Zihni Özdemir, "Bugün Türkiye genelinde yaklaşık 17 milyon öğrenci karnelerini alarak yaz tatiline girdi. Başta öğrencilerimizi yetiştiren öğretmenlerimize gönülden teşekkür ediyorum. Öğrencilerimizi başarılarından dolayı tebrik ediyorum. Bütün öğrencilerimizin gözlerinden öpüyorum." dedi. Öğrencelere, ‘siz ne kadar başarılıysanız biz de o kadar başarılıyız’ diyen Özdemir, siz vatanımız ve ülkemiz özellikle geleceğimiz için en önemli varlıklarımızsınız ifadelerini kullandı.

Karne dağıtım törenine katılan Sincan Kaymakamı Ufuk Seçilmiş, okul birincisi öğrencilere çeşitli hediyelere verdi. Öğrencilere nasihatte bulunan Seçilmiş, yaz tatilinde de kitap okumaları tavsiyesinde bulundu. Birinci sınıf öğrencilerine karnelerini veren Sincan Kaymakamı Ufuk Seçilmiş, bazı öğrencilerle sohbet etti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER