ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Temmuz 2013 Cuma 23:59

Sincan’da her gün bir mahalle de şenlik var


Ramazan münasebetiyle Sincan’da düzenlenen “Mahalle Şenlikleri” her gün farklı bir mahallede devam ediyor.

Sincan Belediyesi tarafından düzenlenen şenlikler, özellikle çocuklar tarafından büyük ilgi görüyor. Ramazan boyunca her gün farklı bir mahallede düzenlenen şenliklerde, kukla gösterilerinden animasyona, yarışmalardan konserlere kadar pek çok faaliyet yapılıyor.

Ramazan Ayı boyunca her gün farklı bir mahalle de eskinin geleneksel eğlenceleri vatandaşın büyük beğenisini topluyor. Her mahallede büyük bir ilgi karşılanan Gezici sahne aracı sayesinde özellikle çocuklar; kukla, animasyon ve yarışmalarla da eğleniyor.

Çocukların büyük bir ilgi ile beklediği mahalle şenliklerinin oldukça renkli anlara sahne olduğunu belirten Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna; “Eskinin Ramazanlarını vatandaşımızın ayağına getirerek bu kutlu Ayı ruhuna yakışır bir şekilde geçirmelerini sağlamaya çalışıyoruz. Vatandaşımızın ilgisi de bizleri oldukça memnun ediyor. Her gün bir mahallede düzenlenen şenliklerimizde tüm halkımızı görmekten onur duyarız.” dedi.

Haftanın her günü düzenlenen mahalle şenlikleri bu hafta sonu Cumartesi günü Adnan Menderes İlkokulunda Pazar günü ise Ulubatlı Hasan İlkokulu’nda. Ramazan Ayından sonra da Sincanlıların yaz aylarında hoşça vakit geçirmesi için yapılmaya devam edecek olan Mahalle Şenlikleri, 9 Eylül’e kadar mahalleleri gezmeyi sürdürecek. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER