ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Nisan 2013 Çarşamba 12:04

Sincan’da Çanakkale kuraları çekildi

Sincanda Çanakkale kuraları çekildi


Ankara Sincan Belediyesi, Çanakkale, Bursa ve Konya gezilerine katılacak vatandaşları noter huzurunda kura ile belirledi.

Yaklaşık 29 bin 500 kişinin başvurduğu kültür gezilerine bu yıl 2 bin 666 kişi katılmaya hak kazandı. İlk kafilenin 13 Nisan’da yola çıkacağı geziler, 7 Hazirana kadar devam edecek. İlçede yaşayan gazi ve şehit yakınlarına ise Konya’nın tarihi ve kültürel değerleri gezdirilecek.
Bunun yanı sıra okul başarısını takdir alarak belgeleyen 1634 öğrencide çekilişsiz olarak Çanakkale’yi görme imkanı yakaladı.

Binlerce vatandaş ve öğrencinin katılacağı kültür gezileri kapsamında; Gelibolu Yarımadası, Tabyalar, Şehitlikler, Yeşil Türbe, Osman Gazi Türbesi, Ulu Cami, Alaeddin Tepesi, Sultanlar Türbesi, Mevlana Türbesi ve Dergahı, Şems-i Tebrizi Türbesi gibi pek çok kültür ve tarih kokan değerler gezip görülebilecek.

Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, Türkiye’nin tarihi ve kültürel öneme sahip şehirlerine düzenledikleri gezilerle, seyahat imkanı olmayan vatandaşlara, ataların tarih yazdığı yerleri ve kültür merkezlerini görme imkânını sağladıklarını söyledi.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER