ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mayıs 2013 Pazartesi 15:53

Şimşek, ÜTSO seçimini değerlendirdi

Şimşek, ÜTSO seçimini değerlendirdi


Ünye Ticaret ve Sanayi Odası (ÜTSO) Başkanı Hasan Şimşek, 4 Mayıs Cumartesi günü yapılan seçime katılan tüm üyelere teşekkür etti. Seçimde 996 üyenin oy kullandığını belirten Şimşek, "Yaklaşık 100 üyemiz Akkuş, İkizce ve Çaybaşı’ndan gelerek oylarını kullandılar.” dedi.

    Seçimde kullanılan 996 oyun 482 tanesi ile kendisi tarafından desteklenen 9 meclis üyesinin seçildiğini belirten Şimşek, "ÜTSO seçimleri bilindiği gibi 12 guruptan oluşmuştu. 12 guruptan da 25 tane meclis üyesi seçildi. Bu yapılan seçimler sonucunda 996 oyun 482 tanesini ben ve arkadaşlarım alarak 9 meclis üyesi çıkarttık. Karşı tarafın adayı Sayın Durmuş Zor ile aynı gurupta oy kullandık. Sayın Zor benim karşımda kaybetti, ama onun ekibi 514 oy alarak toplam 16 meclis üyeliği kazandı." diye konuştu.

    Bundan sonraki sürecin işleyişi hakkında bilgi veren Şimşek, şöyle devam etti: “Meclisimizde bulunan toplam 25 meclis üyemiz bir araya gelecek. Bizler ekip olarak Ünye’yi temsil edeceğiz. En uygun kim ise o kişiyi destekleyeceğiz. Seçim takvimi, 10 Mayıs Cuma günü yönetim kurulu başkanı ve başkan yardımcısı ve 7 yönetim kurul üyesi seçilecek. 13 Mayıs Pazartesi günü meclis başkanı ve meclis başkan yardımcısının seçimi olacak. Ankara delegesi de cuma günkü seçimlerde belli olacak. Bu seçimlerde bütün baskılara rağmen benim ve ekibimin bu kadar başarı göstermesini üyelerimizin takdirine bırakıyorum.” 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER