ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Ekim 2013 Perşembe 11:30

Simav polisinden sürücülere bayram uyarısı

Simav polisinden sürücülere bayram uyarısı


Simav İlçe Emniyet Müdürü Hakan Karakaya, Kurban Bayramı tatili dolayısıyla karayollarında trafiğin yoğunlaşacağını belirterek, sürücüleri dikkatli olmaları konusunda uyardı. Halkın bayramı huzur ve güven içinde geçirmesi için ek tedbirler alındığını kaydeden Karakaya, "Bayramlar toplum olarak birlik ve beraberliğimizin pekiştiği, sevinçle karşıladığımız ve birçok özlemimizi sevdiklerimizle biraraya gelerek giderdiğimiz günlerdir. Bayramlarda meydana gelen ölümlü, yaralanmalı ve maddi hasarla sonuçlanan kazalar ise yaşayacağımız neşe ve sevinci yasa çevirmektedir." dedi.

Geçmiş bayram tatillerindeki trafik kazaları incelendiğinde, genellikle aşırı hız, yakın takip, hatalı sollama ve uykusuz araba kullanma gibi sebeplerle meydana geldiğinin görüldüğünü vurgulayan Emniyet Müdürü Karakaya, "Önümüzdeki Kurban Bayramı için dokuz günlük tatil sürecinde trafik kazalarının hiç olmamasını ister ve umarız ancak sadece istemek, ummak değil, mutlaka bireysel olarak tedbir alınması ve güvenli bir trafik için aktif rol alınması gerekiyor. Bayramlarda hem yaya hem de şehiriçi ve şehirdışı araç trafiğinde yoğunluk artmakta, ayrıca iklim ve çevre koşulları da yol güvenliğini önemli derecede etkilemektedir. Her yıl binlerce vatandaşın öldüğü veya yaralandığı trafik kazaları gözönünde bulundurularak, bu hafta kutlanacak olan Kurban Bayramı dolayısıyla sürücü ve yolcuların sevdiklerine ulaşmak ve mutlu bir bayram geçirmek için hatalı sollama yapmaması, yakın takip yapmaması, alkollü araç kullanmaması, yorgunken araç kullanmaması, emniyet kemerini takması, araç hızının yol ve hava koşullarına ve yasal sınırlara uyması gerekir." şeklinde konuştu.

Vatandaşların Kurban Bayramı'nı kutlayan Karakaya, kazasız belasız, aileleriyle birlikte huzurlu bir bayram geçirmelerini diledi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER