ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ekim 2013 Çarşamba 10:58

Simav polisinden sahte para uyarısı


Simav İlçe Emniyet Müdürlüğü, Kurban Bayramı dolayısıyla kurulan hayvan pazarında vatandaşları sahte para konusunda uyardı. Simav Canlı Hayvan Pazarı'nda, yaklaşan bayram dolayısıyla hareketli günler yaşanıyor. Kurbanlıklarını satmak için getiren çiftçileri sahte para konusunda uyaran Emniyet yetkilileri, dağıttığı broşürlerle sahte paranın nasıl anlaşılacağını gösteriyor.

Bayram öncesi ve bayram boyunca halkın güvenliği ve asayiş için gerekli tedbirleri aldıklarını belirten Simav İlçe Emniyet Müdürü Hakan Karakaya, bu çalışmalar kapsamında halkın yoğun olduğu kurbanlık pazarları gibi yerlerde, Toplum Destekli Polislik birimi tarafından bilgilendirme çalışmaları yapıldığını belirtti. Karakaya, "Maalesef her yıl insanlarımızı aldatmak amacıyla sahte parayla hayvan alımı veya sahte para bozdurma gibi birtakım taktiklerle art niyetli insanlar ortaya çıkıyor. Köyden gelen insanlarımızı veya tüccarlarımızı dolandırabiliyorlar. Vatandaşlarımızın kalpazanlara karşı çok dikkatli olmasını istiyoruz." dedi.

Polisin hayvan pazarına kadar gelerek kendilerini uyarmasını ve broşür dağıtmasını çok olumlu bulduklarını söyleyen satıcı Yıldıray Akbulut da Emniyet görevlilerine teşekkür etti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER