ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Haziran 2013 Çarşamba 15:55

Simav Halk Eğitimi Merkezi'nden yıl sonu sergisi


Kütahya Simav Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü yıl içinde düzenlediği kurslarda üretilen el emeği göz nuru eserlerden oluşan bir sergi açtı. Sergiye; Kaymakam Yüksel Ünal, Simav Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Sait Bayramoğlu, Belediye Başkan yardımcısı Doğan Eren, Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Simav Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muammer Gavas, İlçe Emniyet Müdürü İlker Olut, Simav Devlet Hastanesi Başhekimi Mesut Karaca, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Şirikçi, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Yağcı, daire amirleri, öğretmen, öğrenci ve vatandaşlar katıldı.

Simav Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Oğul, açılan kurs sayısının 20 olduğunu belirterek, " Yaz döneminde de gelen taleplere göre sportif ve diğer kurslar açılacak. 2012-2013 öğretim yılında bay, bayan toplam 2 bin 615 kursiyer kurslarımıza katıldı. Bin 152 kişiye de sertifikaları verildi. Okuma yazma kurslarımızla ilçemizde okuma yazma oranı yüzde 85 seviyesine çıkarıldı.” şeklinde konuştu.

Halk Eğitim Merkezi denildiğinde akla sadece dikiş, nakış kursunun gelmemesi gerektiğini belirten İlçe Kaymakamı Yüksel Ünal ise “Halkın eğitimi çok önemli. Sadece kadınların gittiği bir merkez olarak düşünüyoruz ama böyle değil. Halk eğitim merkezinin köylerde olan sergilerini de gördük. El emeği göz nuru eserlerinize sahip çıkan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne, bunları organize eden Halk Eğitim Merkezi yöneticilerine, öğretmenlerine, kursiyerlerine teşekkür ediyorum.” dedi.

Halk Eğitim Merkezi folklor ekibinin sergilediği gösteriden sonra katılımcılara pilav, helva ikram edildi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER