ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Nisan 2013 Cuma 11:57

Silvanlı miniklerden Kutlu Doğum programı

Silvanlı miniklerden Kutlu Doğum programı


Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde eğitim faaliyetlerini sürdüren Özel İhsan Arslan Koleji öğrencileri Kutlu Doğum etkinlikleri kapsamında bir program yaptı. Okulun anasınıfı öğrencilerinin hazırladığı "Yetim kız" gösterisinde izleyenler gözyaşlarına hâkim olamadı. Hz. Muhammed'in (sav) doğumu esnasında yıldızlardaki hareketliliği anlatan skeç ise ayakta alkışlandı.

Programa Silvan Kaymakamı Yunus Sezer’in yanı sıra çok sayıda öğrenci ve veli katıldı. Okulun 300 kişilik konferans salonunu dolduran veliler, anasınıfından 8. sınıfa kadar çeşitli sınıflardaki öğrenciler etkinliklerle Hz. Muhammed'in (sav) Kutlu Doğumu'nu andı.
Silvan Kaymakamı Yunus Sezer, programı çok başarılı bulduğunu belirterek, “Öğrencileri bu şekilde hazırlayan öğretmen ve idarecileri tebrik ederim." dedi. Okul Müdürü Cem Bektaş ise "Alemlere rahmet olarak gönderilen Kutlu Nebi'nin böyle minik ağızlar ve tertemiz yürekler tarafından anılması bizleri duygulandırdı. Verdiğimiz eğitimin meyvelerini bu şekilde gördüğümüz için Allah'a şükrediyoruz. Vesile olan öğretmen ve öğrencileri tebrik ediyor, teşriflerinden ötürü sayın Kaymakamımıza ve velilerimize teşekkür ediyorum." diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER