ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Nisan 2013 Pazartesi 14:25

"Silivriye istendiği için otobüs göndermiş olabiliriz"

"Silivriye istendiği için otobüs göndermiş olabiliriz"


 Bursa'nın Nilüfer ilçesi Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, İstanbul Silivri'de görülen Ergenekon davası için vatandaşın isteği doğrultusunda otobüs göndermiş olabileceklerini belirtti.

Nilüfer'in CHP'li Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, yıllık değerlendirme toplantısı düzenledi. Nilüfer Belediyesi Nikah evindeki toplantıda konuşan Başkan Bozbey, özellikle son 4 yılda yaptıklarını ele aldı. İnsan odaklı bir belediyecilik yaptıklarını anlatan Bozbey, mahalle komiteleri ile de demokrasiyi en alt seviyeye kadar götürdüklerini söyledi.

SİLİVRİ'YE BELEDİYE OTOBÜSÜ

Bozbey, bir gazetecinin ‘Silivri’de devam eden Ergenokon davasına Nilüfer Belediyesi tarafından belediye otobüsleri ile vatandaş taşıdığına dair iddia var. Böyle bir iddia doğru mu? insanları Silivri’ye götürdünüz mü” şeklinde ki sorusuna karşılık şunları söyledi: “Şunu şöyle söyleyeyim; biz belediye olarak böyle bir şey yapmıyoruz. Ama bizden vatandaş bir şey istemişse, ben bu konuyu tam net bilmiyorum, ama arkadaşlardan öğrenirim. Vatandaş bizden talep etmişse, bizim de eğer otobüslerimiz boş ise biz Çanakkale’ye de, gönderiyoruz, Antalya’ya da gönderiyoruz, Konya’ya da gönderiyoruz, İstanbul’a da da gönderiyoruz oraya da götürmüş olabiliriz. Ama belediye olarak değil, vatandaşın talebi üzerine, Nilüferlilerin talebi üzerine.”

Göreve geldiklerinden beri yaptıkları hizmetlerden de bahseden Başkan Bozbey, demokrasi odaklı bir yönetim sergilediklerini belirterek, “Diyeceksiniz ki yerel yönetim ile demokrasi yan yana nasıl olur diye. Ama aslında tam da olması gereken budur. Belki bu süreci uzun yıllar önce başlatmak gerekiyordu. Ama Nilüfer Belediyesi bu süreci gerçekten demokrasi sürecine yerelden bir adım koyma çabasında, ne zamandan beri, 1999’dan bu güne ve yarına” dedi.

Belediye olarak Nilüfer’de son 4 yılda yaklaşık 132 yatırıma imza attıklarını anlatan Başkan Bozbey, “Hani birileri diyor ya; Nilüfer’de sadece kültür sanat var, başka bir şey yok. Biz bunların sadece 22’sini açtığımız için bunlar söyleniyor. Birileri bir meşe ve ağaç gölgesinde üç tane bank koyarak büyük bir şov ile açılış yaparken, birileri de bir açılışı 3-4 kez tekrarlarken biz bu yatırımlarımızın sadece 22’sini resmi törenle açtık.” şeklinde konuştu.

KİŞİ BAŞINA BİN 123 TL’Lİ YATIRIM

Bu zamana kadar 388 milyon civarında yatırım yaptıklarını anlatan Mustafa Bozbey, “Bu 388 milyonun 216,5 milyonu belediye bütçesinden, diğer 168,5 milyon ise yap işlet devret, kat karşılığı ve hibe, bağış ve işbirliği projelerinden Nilüferlilere ve Nilüfer’e sağlanmıştır. Kişi başına yaklaşık 1132 TL’lik yatırım yaptık.” şeklinde bilgi verdi.

Gülümseyin Nilüferdesiniz diyen Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, bu zamana kadar bir çok soruşturma geçirmelerine rağmen hiç birinden ceza almadıklarını sözlerine ekledi.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER