ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Aralık 2012 Perşembe 23:10

Silifke’de uyuşturucu çeteleri çökertildi

Silifkede uyuşturucu çeteleri çökertildi


Mersin’in Silifke ilçesinde yapılan iki operasyonda kendilerine lise öğrencilerini hedef seçen uyuşturucu ve fırınlardan zorla para alan haraç çeteleri çökertildi.

İlçe Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ve Asayiş Büro amirliği ekiplerinin yaptığı operasyonda, Veli Ü., Burak T., Soner T. ve Cevat C. gözaltına alındı. Olay yerinden yapılan aramada fişek olarak adlandırılan 32 paket satışa uyuşturucu ele geçirildi. Uyuşturucunun özellikle lise öğrencilerine satılmak istendiği belirtildi.

Bir başka operasyonda ise fırıncılardan haraç alan çete üyeleri Nuri B., Sezgin Z., Serdar B. ve Gökçehan D. gözaltına alınırken, çetenin lideri olduğu belirtilen Nuri B.’nin olay yerinden kaçtığı öğrenildi.

Yakalanan Veli Ü., Burak T., Soner T. ve Cevat C. ‘uyuşturucu satmak, bulundurmak ve içmek’ iddiasıyla çıkarıldıkları adli makamlarca tutuklandı. ‘Zorla haraç alma suçundan’ adli mercilere sevk edilen Gökçehan D. tutuklanırken, Nuri B., Sezgin Z. ve Serdar B. Tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Haraç çetesinin lideri olduğu belirtilen Nuri B., hakkında ise yakalanma kararı çıktı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER