ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Mart 2014 Çarşamba 11:56

Silifke’de korkunç cinayet

Silifkede korkunç cinayet


Mersin’in Silifke ilçesinde iki kişi, aracın arkasına bağladıkları bir şahsı 3 kilometre sürükleyip daha sonra boynuna bağladıkları taşla ırmağa atarak öldürdü.

Edinilen bilgiye göre olay, gece yarısı Silifke’nin Bucaklı Mahallesinde bulunan baraj regülatörünün yanında meydana geldi. Mehmet Ali A. (23) ve Durmuş Ali T. (24) regülatörün yanına götürdükleri Faik Avcı’yı (23) kafasına sert bir cisim vurarak bayılttılar. Ardından 33 KU 711 plakası aracın arkasına bağladıkları Faik Avcı’yı yaklaşık 3 km taşlı yolda sürükleyen şahıslar, ellerinden ayaklarından domuz bağı şeklinde bağlayıp, boynuna taktıkları 40-50 kilo ağırlığında taşla birlikte ırmağa attılar. O sırada tarlasında yaban domuzu bekleyen görgü tanığı M. P., araçla birilerinin geldiğini, önce yukarı doğru gittiklerini, sonra geri dönerek ırmak kenarına indiklerini söyledi. Orada yaklaşık yarım saat kaldıktan sonra olay yerinden ayrılmalarını anlatan M.P. bölgede kan izlerini görmesinin ardından polise haber verdiğini belirtti.

Gece olay yerine gelen jandarma ve polis, yaptığı araştırmada bölgede Durmuş Ali T.ye ait kredi kartı slipi buldu. Çalışmalarını bunun üzerine yoğunlaştıran ekipler olayı 24 saat içinde aydınlattı. Yapılan incelemelerin adından emniyete alınan Mehmet Ali A. ve Durmuş Ali T.nin suçlarını itiraf ettiği öğrenildi. Korkunç cinayetin sebebi ise amca çocuklarının arasındaki tarla meselesi olduğu öğrenildi. Emniyette sorguları tamamlanan şahıslar adli mercilere sevk edildi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER