ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Aralık 2013 Salı 12:24

Silifke'de ayakkabı kulu eylem

Silifkede ayakkabı kulu eylem


Mersin’in Silifke ilçesinde sahte dolar ve ayakkabı kutularıyla eylem yapan bir grup, büyük yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun ardından hükümeti istifaya davet etti.

Atatürk anıtı önünde bir araya gelen grubun ‘hırsız var’ adını verdiği eylemde herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için polis geniş güvenlik önlemi aldı. Hükümeti istifaya çağıran eylemciler, ‘kutu kutu pense’ isimli çocuk oyununu oynandı.

Grup adına açıklama yapan Mürsel Tekin, “Rüşvete, yolsuzluğa, skandala bulaşmamış temiz, dürüst, vicdanı diri, başı dik Silifkeliler. Hepiniz ‘hırsız var’ eylemimize hoş geldiniz. Bugün yine tarihte kara bir leke olan yas günlerimizden birisi. Rüşvet, yolsuzluk skandalıyla çalkalanıyoruz. Hem de cumhuriyet tarihinin en büyük yolsuzluk skandalıyla. Kimin eli kimin cebinde belli değil. Ayakçılar bakan çocuklarına, onlar babalarına, babaları da Halk Bankası’na, hepsi de Tayyip’e giden bir çark kurulmuş ve makine gibi işliyor. Ama en tepedekini biliyoruz. Malum şahıs, bakanların başı olduğu gibi, yolsuzlukların ve rüşvetin de başı olmuş.” dedi.

İşin ucunun başbakana dayanmaması için kanunsuz görevden almalar yapıldığını aktaran Tekin, “Sarraf, Erdoğan protokolünde. Halkbank emri Erdoğan’dan. Altın uçuşa izin Erdoğan’dan. Sarraf-Muammer Güler ilişkisini bilen Erdoğan… Ağaoğlu’nun üç dükkan verdiği kişilerin babası Erdoğan. Taşyapı’ya 200 milyon rant sağlanması için özel proje izni veren yine Erdoğan. Ülkenin Başbakanı olacağına, nelerin başına geçmiş görüyoruz.” diye konuştu.

Rüşvet alma olayını canlandıran grup ardından insan zinciri oluşturarak Halk Bankası Silifke Şubesi’ne yürüdü. Burada ellerindeki dövizleri ve ayakkabı kutularını bırakıp dağıldı.KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER