ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Mayıs 2013 Çarşamba 16:01

Silifke’de 1 Mayıs coşkusu raftingle yaşandı


Mersin'in Silifke ilçesinde 1 Mayıs coşkusu raftingle kutladı. Göksu Irmağı boyunca belediye işçilerinin ve gazetecilerin yer aldığı raftingde Türk bayrakları ve Yaşasın 1 Mayıs pankartları açıldı.

Taşucu Belediye Başkanlığı tarafından organize edilen ve sponsorluğunu Yel Taşımacılık'ın yaptığı rafting etkinliği; Taşucu Belediye Başkanı Yaşar Açıkbaş'ın “Ne mutlu Türküm diyene” sloganıyla start aldı. Belediye Başkanı Yaşar Açıkbaş, belediye işçileri, üniversite öğrenicileri ve basın mensuplarının da aralarından bulunduğu rafting grubu Sayagzı Barajı ağzında başladıkları raftingi Göksu Irmağı boyunca devam ettirdi.
Silifke Taşköprü'nün altından geçen raftingciler, “Yaşasın 1 Mayıs' pankartını ve Türk bayrağı açarak işçi bayramını bu şekilde kutladı. Vatandaşlarda meraklı gözlerle raftingçileri alkış yağmuruna tuttu.

Taşucu Belediye Başkanı Açıkbaş, 1 Mayıs İşçi Bayramını rafting yaparak kutlamak istedikleri için böylesine bir organizasyon düzenlediklerini, bizzat kendisinde katılarak hem rafting coşkusunu yaşamak hem de 1 mayıs işçi bayramını kutlamak istediğini söyledi. Belediye işçileriyle birlikte ve basın mensupları ile öğrencilerinde kendilerine eşlik etmelerinden oldukça mutlu olduklarını dile getiren Başkan, “Biz Bayramı böyle kutlarız" dedi.

Öte yandan 1 Mayıs İşçi Bayramı Silifke'de anıt önünde kutlandı. 1 Mayıs coşkusu için bir araya gelen vatandaşlar, halaylar çekip oyunlar oynadı. Silifke Stadyumu'dan başlayan 1 Mayıs kutlamasında dev Türk bayrağı açıldı. Cadde üzerinden gelen kalabalığa halkta balkonlarından bakarak ve alkış tutarak eşlik etti. Devamında yürüyüşün noktalandığı Atatürk anıtına çelenk sunuldu ve 1 Mayıs kutlaması sıcağa rağmen coşkulu bir şekilde devam etti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER