ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL29°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Temmuz 2013 Perşembe 12:23

Silifke mezunları iftarda buluştu

Silifke mezunları iftarda buluştu


Mersin'in Silifke ilçesinde eğitim hizmeti veren FEM ve Anafen dershanelerinden (eski adıyla Işık Dershaneleri) mezun öğrenciler iftarda buluştu. Mezunlar, FEM ve Anafen dershanelerinin organize ettiği iftara ilgi gösterdi.

        Anafen Dershanesi Müdürü Cengiz Mazı, "Mezun öğrencilerimizin her birerlerinin ayrı meslek dallarında bulunmaları bizleri onurlandırmaktadır." dedi. Bir milletin hem ekonomik hem kültür adına ayağa kalkmasının birinci şartının eğitimden geçtiğine değine değinen Mazı, "Gerek ülkemizde gerekse dünyanın dört bir tarafında eğitim adına seferber olan Anadolu insanının bu hakikatı gerçekleştireceğine inanıyoruz. İftarımıza katılan siz değerli öğrencilerimize teşekkür ediyorum." diye konuştu.
    
        Mezun öğrencilerden Silifke Aktif Sanayici İş Adamları Derneği Başkanı Alphan Toygar ise dershanelerin önemine değindi. Toygar, "Dershanelerimiz olmasaydı biz bugün bu iftarda belki bir arada olamazdık." dedi. Işık Dershaneleri sayesinde okuyup mühendis olduğunu belirten Toygar, "Bir üniversite kazanamamış olsaydım bu gün aynı şartlarda memleketime hizmet edemezdim." şeklinde konuştu. 
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER