ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Mayıs 2013 Perşembe 22:45

Silifke AK Parti’den istişare ve kaynaşma yemeği


AK Parti Silifke İlçe Başkanlığınca partililerle istişare ve kaynaşma yemeği düzenlendi. Kayıkçıoğlu tesislerinde düzenlenen yemeğe kurucu üyeler, eski ilçe başkanları, AK Partili belediye Başkanları ve çok sayıda partili katıldı.

Yemekte bir konuşma yapan AK Parti Silifke İlçe Başkanı İsmail HAKkı Köroğlu, Silifke için aday adayı olacağı dedikodularına cevap verdi ve “Ben aday adayı değilim. İlçe Başkanlığıma devam edeceğim. Partimize gönül vermiş birbirinden değerli aday adayı arkadaşlarımızla çalışmaya devam edeceğiz. Adaylık süreci kesinleşince de halkın istediği ve sevdiği bir aday ve meclis üyeleri ile Allahımında izni ile Silifke’yi AK Partili belediyeler zincirine katacağız. Partimizde asla ben demedik biz mantığı ile yola çıkıyoruz bu nedenle bir elin nesi var iki elin sesi var dilerek hepinizi birlik ve dayanışma içinde olmaya davet ediyorum. Buradan teşkilatlanma adına bir öneri sunmAK istiyorum. Önümüzdeki günlerde ilçemizde bir danışma meclisi kurmayı düşünüyoruz. Böylelikle daha disiplinli çalışmAK ve birebir vatandaşa ulaşmAK için yoğun çalışma içerisinde olacağız. Sizlerin bu konuda önerileri bizlere yön gösterecektir” dedi.

Köroğlu’nun ardından AK Partili Narlıkuyu Belediye Başkanı ve Sİlifke Belediye Başkan Aday adayı Ali Okur, AK Partili belediyelere gelen hizmetten bahsetti ve Silifke’nin kesinlikle AK Partili belediyeler arasında yerini alması gerektiğinin altını çizdi. Okur, “Silifke’nin geleceğine siyasetçiler yön verecek doğru seçim yapılırsa Silifke’nin gelişmesi için yarınların daha aydınlık olmaması için hiçbir engel yok. Bugün Narlıkuyu belediye başkanı olarak aranızdayım. Yarın bize verilen bir görev olursa da Sİlifke‘de en iyi şekilde hizmet vermeye adayım” dedi.

AK Parti kurucu üyesi ve ilk İlçe Başkanı Mehmet Uçar ise, “Bu partiye girdiğimiz için asla pişman olmadım. Partinin ilk kurulduğu dönemlerde Ankara’dan bir cevherin doğduğunu gözlemiştik ve partiyi Silifke’de güçlendirmeyi göğüslemeye karar verdik. Çok zorlu yollardan geçtik dostlarımız bize küstü sırt çevirdi ama biz yine de vazgeçmedik. İlk seçimlerde de iktidar olduk. Ben bu noktada gurur duydum. Hiçbir zamanda partimizin duruşundan utanmadım pişman olmadım. Burada tek bir eksikliği hissettim nedense Silifke belediyesini bir türlü alamadık. Belediye yi alacağımızda hepimizin hatası var ama bu kez öyle olmayacak el birliği ile Silifke Belediyesini alacağız. Buna yürekten inanıyorum. Vatandaş artık yalanlara inanmıyor.” dedi.

Eski İlçe Başkanlarından Arslan Türe de konuşmasında birlik beraberlik çağırısında bulundu. Türe, Türkiye değişiyor ve çok gelişti. Bunu anlamak için kafanızı kaldırın ve bakın Sİlifke’den çıkıp Türkiye’yi şöyle bir gezin. Memleketimize o kadar güzel yatırımlar yapıldı ki ben bile şaşıp kalmıyorum. Bakın dün başbakanımızı dinledim Akkuyu’daki ve Sinop’ta nükleer santralin yapılacağını söyledi. Hatta üçüncü nükleer santral için hazırlandıkların ve bunu Türkiye'nin kendisinin yapacağı müjdesini verdi. Türkiye her geçen gün ileriye gidiyor bunu görmek istemeyenler gözlerine gözlük takmalıdırlar. Silifke için mega projeler hayata geçiriliyor. Daha da konuşulanlar ve proje aşamasında olan o kadar büyük hizmetler var ki bunu burada anlatmakla bitiremeyiz. Bayram Ali Önen artık yeter. Sen yeteri kadar idare ettin ve yaptıkların göz önünde. İşi ehline bırak ve bak hizmet nasıl yapılıyor seyret. Sana yol gözüküyor” diye konuştu.

Mut ilçe Yönetim kurulu üyesi Yakup Sever de kendisini Mut’lu gibi değil Silifkeli gibi hissettiğini, yıllardır buradan ekmek yediğini ve her zamanda Silifkeli gibi hissettiğini söyledi. Bakan Yardımcısı Mustafa Sever’inde saygı ve sevgilerini getirdiklerini ileten Sever, “Geçtiğimizi yerel seçimlerde Silifke’yi almak için çok mücadele verdik ama kısmet olmadı. Bu kez şunu gördüm ve inanıyorum biz Silifke belediyesini hem de hiç zorlanmadan alacağız” dedi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER