ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Aralık 2012 Perşembe 17:35

Şile'dearama çalışmaları sürüyor


Şile açıklarında 10 gün önce batan ''Volgo- Balt 199'' adlı yük gemisinin 7 mürettebatı ile tahlisiye botunun personeli ve bir balıkçıyı arama çalışmaları, karadan, denizden ve havadan sürdürülüyor.
    
Kefken bölgesinden başlanan arama çalışmaları, Şile merkez alınarak doğudan batıya doğru yürütülüyor. Şile'nin 12 mil açığında batan Solna Denizcilik Şirketi'ne ait St. Kitts Nevis bandıralı gemi, 600 metre derinlikte bulunuyor. Arama çalışmalarındaki asıl hedef, kayıpları bulmaya yönelik olduğu için batıkta bir çalışma yürütülmüyor.
    
Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'nün 34 kişilik kara ve dalgıç ekibi, Sahil Güvenlik Komutanlığı'nın 12 kişilik balıkadam ekibi arama çalışmalarında görev yapıyor. Sahil Güvenlik Komutanlığı'nın iki helikopteri de havadan arama çalışmalarına destek veriyor.
    
Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'nün kum üzerinde gidebilme özelliğine sahip araçları kıyıdan arama çalışması yapıyor. Ayrıca Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü ile Sahil Güvenlik Komutanlığı'nın botları denizden arama çalışmalarına devam ediyor. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Deniz Şube Müdürlüğü'nde görevli dalgıçlar da özel sonarlarıyla çalışmalara katılıyor.
    
İstanbul Sivil Savunma Arama ve Kurtarma Birlik Müdürlüğü ekiplerinin de yer aldığı arama çalışmaları, kayıplar bulunana kadar devam edecek.
    
Öte yandan Şile Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında, olaydan sağ kurtulan tahlisiye botu personeli Ahmet Kasarcı'nın da ifadesi alındı.
    
    

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER