ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Şubat 2013 Pazartesi 07:14

Silahlı şahıslar sıkı takip sonucu yakalandı


Başkentte ‘dur’ ihtarına uymayıp kaçan silahlı şahıslar polisin sıkı takibi sonucu kıskıvrak yakalandı.

Olay, saat 02.00 sıralarında Çankaya, Anıttepe Mahallesi’nde yaşandı. Gençlik Caddesi’nde polisin ‘dur’ ikazına uymayan A.A., M.Ü., M.A. isimli 3 şahıs ile polis ekipleri arasında kovalamaca yaşandı. Ara sokaklara giren otomobili Çankaya İlçe Emniyet'e bağlı asayiş, karakol ve sivil ekipler sıkı takibe aldı. Bitiştiren Sokak’ta araçlarındaki pompalı tüfeği pencereden dışarı atan şahıslar Turgut Reis Sokak’a girip kaçmaya devam etti. Ekipler, aracın çıkabileceği tüm yolları kapattı. Peşindeki ekibi bir türlü atlatamayan şahıslar kaza yaptı. Kaldırıma çarpan otomobildeki 3 şahıs önce araçtan indirildi, ardından elleri kelepçelenerek gözaltına alındı. Otomobil ve şahısların üstleri didik didik arandı.

Tüfek ise Bitiştiren Sokak’ta bir aracın altında bulundu. Silahın bulunduğu yere olay yeri inceleme ekipleri geldi. Silahtan 2 adet dolu fişek çıkarken, ekipler silahın kabzasındaki kan lekesinin bir örneğini aldı. Delil torbasına konulan tüfek ve fişekler daha detaylı inceleme için kriminal laboratuvara götürüldü.

Yapılan ilk incelemede şahısların Gençlik Caddesi’ndeki bir işyerine haraç kesmeye gittikleri belirlendi. Emniyet olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER