ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Nisan 2013 Perşembe 22:02

Silahla öldürdükleri şahsı yol kenarında yakmışlar


Adana’nın merkez Çukurova ilçesi Dörtler köyü Topalak mevkiinde asfalt yol kenarında önceki gece yanar halde bulunan cesedin F.K. olduğu ortaya çıktı.

Konuyla ilgili yazılı açıklamada bulunan Cumhuriyet Başsavcı Vekili Basın Sözcüsü Ahmet Akkaya, bir ihbarı değerlendiren Çukurova İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerinin nöbetçi cumhuriyet savcılığının talimatıyla olaya müdahale edildiğini bildirdi. Yapılan incelemelerde maktulün asfalt yol kenarına sırt üstü yatırılmış ve üzerine çeşitli plastik malzemeler ile kağıt parçaları konularak yakılmış olduğunun tespit edildiği bilgisini veren Akkaya, “Cesedin üzerinde yapılan araştırmada, arka cebinden çıkan ve büyük bir kısmı yanmış nüfus cüzdanından maktulün isminin F.K.olduğu belirlenmiştir.” dedi.

Failinin tespitine çalışıldığı sırada bir vatandaş tarafından olay anında yanan cesedin yanında bir araç gördüğünü belirtmesi üzerine güzergah üzerindeki güvenlik kameralarından yapılan incelemelerde tarife uygun sol arka stop lambası yanmayan bir araç tespit edildiğini duyuran Akkaya, açıklamasında şunları söyledi: “Maktulün yakın çevresi ile yapılan görüşmelerde, en son birlikte görüldüğü H.İ.B. isimli şahısta tarife uygun bir aracının olduğu bilgisine ulaşıldı. Şüpheli H.İ.B. güvenlik kameralarından belirlenen araç içinde şehir merkezinde olayı soruşturan özel ekip tarafından yakalandı. Elde edilen bulgulardan olay yerinde kullanılan aracın ele geçirilen olduğu sonucuna varıldı. Otopside maktulün ateşli silah ile öldürüldükten sonra yakılmaya çalışıldığı anlaşılmıştır.”

Şüpheli H.İ.B., nöbetçi cumhuriyet savcısı tarafından ifadesi alındıktan sonra sevk edildiği nöbetçi mahkemece tutuklandığını aktaran Ahmet Akkaya, soruşturma halen devam ettiğine dikkat çekti. Akkaya, “Cinayetin üzerinde titizlikle durarak aydınlatan jandarma görevlilerine teşekkür ediyoruz.” ifadelerine yer verdi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER