ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Nisan 2013 Salı 17:59

Silahın namlusuna "barış karanfilleri"


Türk polis teşkilatının 168. kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında konser vermek için geldiği Tunceli'de özel hareket kontrol noktasını ziyaret eden sanatçı Candan Erçetin, mevzideki silahın namlusuna kırmızı ve beyaz renkli iki karanfil koydu.
     Erçetin, Tunceli Emniyet Müdürlüğü tarafından bir otelde engelli öğrenciler için düzenlenen etkinliğe katıldı. Emniyet müdürlüğü tarafından alınan çeşitli hediyeleri engelli öğrencilere dağıtan Erçetin, engelliler ve emniyet mensuplarıyla hatıra fotoğrafı çektirdi.
     Etkinliğin ardından, şehrin hakim tepesinde güvenlik amacıyla oluşturulan özel hareket kontrol noktasına ziyarette bulunan Erçetin, özel harekat polisleriyle sohbet etti, şehir manzarasını izledi, dürbünle dağlara baktı.
     Erçetin, bir özel harekat polisinin kendisine verdiği kırmızı ve beyaz renkteki iki karanfili, mevzideki silahın namlusuna koydu.
     Bir basın mensubunun, namluya neden karanfil koyduğunu sorması üzerine Erçetin, "namluların uçlarında çiçekten başka bir şey olmasın" temennisiyle bunu yaptığını söyledi.
     Tunceli Emniyet Müdürü Hayati Yılmaz da Erçetin'in etkinliklerine katılmasından büyük mutluluk duyduğunu ifade ederek, "Candan hanım, sadece sesiyle, sanatıyla öne çıkmış bir sanatçımız değil. Vicdanını seslendirmektedir. Ben Tunceli'de en çok ihtiyaç duyduğumuz şeyin, samimiyet, vicdan, dostluk ve duyarlılık olduğunu düşünmekteyim. Bu duygu ve düşüncelerle geldiğinizi söylediniz. Çok mutlu olduk, teşekkür ediyorum" diye konuştu.
     Özel Harekat Şube Müdürü Emniyet Amiri Serdar Yaşar ise "İnşallah terör biter. Bu süreç ülkemiz için hayırlı olur ve buralarda rahatlıkla, huzur içinde dolaşabiliriz. İnşallah bunu bekliyoruz" dedi.
     Erçetin, daha sonra özel harekat polisleriyle birlikte pasta kesti.
     Sanatçı, yarın Kışla Meydanı'nda konser verecek.
    

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER