ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ekim 2013 Pazartesi 16:54

Silah kazası ile şehit olan oğullarının birliğini ziyaret ettiler


Siirt İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı Cezaevi Jandarma Bölük Komutanlığı'nda görevli iken 10 Ekim'de meydana gelen silah kazası sonucu şehit olan jandarma er Rıdvan Çelik’in anne ve babası, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kurmay Albay Şenol Yeloğlu'nu ve oğullarının birliğini ziyaret etti.

Şehit babası İkram Çelik burada yaptığı konuşmada, inançları gereği kaza ve kadere iman ettiklerini, dolayısıyla oğullarının şahadetine kesinlikle inandıklarını ve bununla gurur duyduklarını, oğullarının birliğini ve şahadet yerini ziyaret ederek, burada silah arkadaşları ile yapılan görüşme neticesinde acılarının bir nebze olsun hafiflediğini, olayın meydana geldiği andan itibaren Türk Silahlı Kuvvetleri'nin kendilerini hiç yalnız bırakmadığını ve her konuda destek olduklarını belirtti.

İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Şenol Yeloğlu ise "Aziz şehitlerimizin geride bıraktıkları aileleri, bizler için kutsal emanetlerdir. Bu anlamda şehit aileleri bizim baş tacımızdır. Devletimiz her zaman sizlerin maddi manevi yanındadır. Allah bir daha böylesi acılar yaşatmasın. Bu vesileyle aziz şehitlerimizi minnetle ve rahmetle anıyorum.” dedi.

Şehit ailesi ziyaret programını müteakiben aynı gün havayolu ile memleketlerine uğurlandı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER