ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Kasım 2013 Pazartesi 13:51

Şike dosyasında eksikler tamamlandı


Yargıtay 5. Ceza Dairesi’nin ‘usuli eksikler bulunduğu’ gerekçesiyle iade ettiği şike dosyasındaki eksikler tamamlandı. Mahkeme heyeti, dosyayı tekrar gözden geçirdikten sonra Yargıtay’a gönderecek.

Yargıtay 5. Ceza Dairesi’nin 3 eksik tebligat nedeniyle İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi’ne geri gönderdiği şike dosyasındaki eksikler tamamlandı. 5. Ceza Dairesi, Aykut Aydın’ın avukatı Hatice Odabaşı ile katılma taleplerinin reddine karar verilen Kerim Turan Kerimoğlu ve Öztekin Bayrak‘a gerekçeli kararın ulaştırılmasını istemişti. Maliye Bakanlığı Başhukuk Müşavirliği ve Muhakemat Müdürlüğü’nden alınan ‘olur’ yazısının aslı ya da onaylı bir suretinin de dosyaya eklenmesini talep etmişti.

İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi, dosyayı son kez inceledikten sonra tekrar Yargıtay 5. Ceza Dairesi’ne gönderecek. Şike davasında mahkeme, 2 Temmuz 2012’de görülen celsede kararını açıklamıştı. Mahkeme kararında Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’a şike, teşvik ve örgüt kurmak suçlarından 6 yıl 3 ay hapis cezası vermişti. 48 şüpheli hakkında çeşitli hapis cezaları veren mahkeme 44 sanık hakkında ise beraat kararı vermişti.


 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER