ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Mart 2014 Cumartesi 12:13

Şikayete gitti, gözaltına alındı


Kendilerini polis olarak tanıtıp, operasyon kapsamında PTT şubelerinden adına yatırılan yaklaşık 40 bin lirayı çektirdiklerini iddia ettiği kişiler hakkında şikayette bulunmak için savcılığa başvuran kadın, dolandırıcılık suçundan gözaltına alındı.
Edinilen göre, Fulya A. (28), Adana Cumhuriyet Başsavcılığı'na verdiği dilekçede, kendilerini polis olarak tanıtıp bir operasyonda görevli olduklarını söyleyen kişilerin talimatıyla iki PTT şubesinden, adına yatırılan 40 bin lirayı çektiğini öne sürdü. Savcılık ise olayın araştırılması için Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliğine talimat verdi.
Polislerin ifadesine başvurduğu kadın, çektiği paraları başka bir hesaba yatırdığını iddia etti. Yapılan araştırmada, paranın yatırıldığı belirtilen hesapla ilgili kayıtlara ulaşılamadı.
PTT şubelerinden çekilen paranın izini süren ekipler, Kocaeli'de yaşayan Ziya G'nin, kendilerini telefonda polis olarak tanıtan kişilerce yaklaşık 40 bin lirasının dolandırıldığını tespit etti. Ziya G'nin yatırdığı bu parayı çektiği ileri sürülen Fulya A. şüpheli olarak gözaltına aldı.
Emniyet Müdürlüğü'ndeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüpheli, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER