ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Mayıs 2013 Cumartesi 14:28

Siirt'te "Veysel Karani ve Anneler Günü" etkinliği


Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Cennete gitmeyi arzu edenler en azından anneleri ağlatmaması, annelere gözyaşı döktürmemesi, karnında 8 aylık yavrusuyla bombayla havaya uçurmaması lazım" dedi.
     Beraberinde Siirt Valisi Ahmet Aydın ile Baykan ilçesine bağlı Veyselkarani beldesinde Veysel Karani Türbesi'ni ziyaret eden Arınç, burada el ürünlerinin yer aldığı stantların açılışını yaptı.
     Daha sonra Şölen Düğün ve Konferans Salonu'nda düzenlenen "Veysel Karani Hazretleri ve Anneler Günü" etkinliğine katılan Arınç, yaptığı konuşmada, bugünlerde birilerinin "cennet ve cehennemi" tartışmaya başladığını belirterek, cennetin ucuz, cehennemin lüzumsuz olmadığını ifade etti.
     "Cenneti isteyenler ve arzu edenler, belki büyük bir örnek olacak ama Veysel Karani gibi olması lazım. Cennete gitmeyi arzu edenler en azından anneleri ağlatmaması, annelere gözyaşı döktürmemesi, karnında 8 aylık yavrusuyla bombayla havaya uçurmaması lazım. Tabutuyla gelen evladının üzerine kapanan annelerin gözyaşı oldukça bunun failleri cennete giremez" diyen Arınç, şöyle devam etti:
     "Cehennem sizi korkutuyorsa kötü işlerden vazgeçin, tövbe edin, üzerinizde kul hakkı kalmasın. Yapacağınız çok şeyler var. Madem hayattasınız cennete layık hale gelin. Her türlü edepsizliği yaptıktan, her türlü cinayeti işledikten, her türlü küfrü irtikap ettikten sonra 'Ben nasıl olsa cennete girerim' diyenler boşuna beklemesinler. Bir yere gidersiniz ama orası cennet olmaz."
    
     -"Zalimler cennet yüzü göremez"-
    
     Annelerin her gün yanında olmak, onların duasını alan evlatlar olarak uzun bir hayat sürmelerini temin etmek gerektiğini dile getiren Arınç, şöyle konuştu:
     "Cenneti arzu edenler şunu iyi bilsinler, yine bu toprakların insanı Bediüzzaman Said Nursi kendisine karşı zulüm, irtikap edenlere ve dar ağacında sallananları gösterip de 'Sen de eğer bizim istediğimiz gibi olmazsan burada sallananlardan biri olursun' tehdidine karşı 'Yaşasın zalimler için cehennem' diye bağırmıştır. Biz zulme karşı hakikatlerin söylenmesi, zulümle mücadele etmenin cennete gidecek bir yol olduğuna inanıyoruz. Zalimler cennet yüzü göremez. Ya zulümlerinden vazgeçerler, yaptıklarının hesabını verir, helalleşirler ya da bu ülkede veya dünyanın herhangi bir yerinde Allah rızasına uygun yaşarlar. Allah'ın emirleri çiğnenerek cennete gidilmez. Gidilecek yer başka bir yer. Allah hepimizi güzel ameller işleyen, hayırlı işler yapan insanlardan olmayı nasip etsin."
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER