ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Şubat 2013 Cuma 16:14

Siirt'te 100 kişi 100 aileye 'kardeş aile' oldu

Siirtte 100 kişi 100 aileye kardeş aile oldu


Siirt'te kamu kurumları ile işadamlarından oluşan 100 kişi, 100 aile ile kardeş aile oldu. Hayata geçirilen 'Kardeş Aile Projesi' kapsamında 100 kişi, yardıma muhtaç 100 aileye maddi ve manevi destek verecek.

Siirt Polisevi'nde düzenlenen toplantıyla proje tanıtıldı. Toplantıda konuşan Vali Ahmet Aydın, projenin rektör, Cumhuriyet başsavcısı, ağır ceza reisi, 3. Komando Tugay Komutanı, il jandarma komutanı, kamu kurum ve kuruluş müdürleri ile işadamlarını kapsadığını söyledi. Daha önce hayırsever işadamı Abdülhamit Saraçoğlu adına yaptırılan çocuk yuvasının boşaltılmasının ardından binanın Siirt Akademisi olarak değerlendirilmesine karar verildiğini kaydeden Aydın, akademide sinema ve tiyatro çalışmalarının yapılacağını, Arapça ve Kürtçe ile bilgisayar kursları gibi çeşitli etkinlikler düzenleneceğini bildirdi.

        Akademide çok yönlü bir faaliyet yürütüleceğini ifade eden Aydın, "13-14 sosyal branşta projeler uygulanacak. Akademi bölgemize ve hatta bütün Türkiye'ye örnek olacak bir projedir. Siirt Valiliği Saraçoğlu Akademisi'nin ilk çalışması, ilk projesi Kardeş Aile Projesi'dir. Ömür boyu bu kardeş ailelerle birlikte olacağız. Maddi ve manevi desteği vereceğiz." diye konuştu.

        Müftü Faruk Arvas da muhacir ve ensar kardeşliğinden örnekler vererek, her zaman bu kardeşliğe ihtiyaç olduğunu belirtti.
"Siirt'te başlattığımız kardeş aile projesi, muhacir ve ensar kardeşliğinin Siirt'teki uygulaması olmasını temenni ediyorum. Unutmayalım ki müminlerin kardeş olduğu Kur'an-ı Kerim'de buyruluyor" diyen Arvas, projenin ülkeye örnek olacağını ifade etti.

        Vali Aydın ilk kurayı çekerek kardeş aileyi belirledi. Vali Aydın, kardeş ailesi Kerem Nail'i telefonla arayarak kardeş aile olduklarını haber verdi. Toplantı, diğer katılımcıların kura çekerek kardeş ailelerini belirlemeleri ile sona erdi.

        Proje kapsamında kamu kurumları müdürleri ve işadamlarından oluşan 100 kişi, maddi yardıma muhtaç 100 aileyi kardeş aile olarak kabul ederek maddi ve manevi destek verecek. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER