ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Aralık 2013 Salı 11:58

Siirt Üniversitesi gönül elçileri Van’a yardım eli uzattı

Siirt Üniversitesi gönül elçileri Vana yardım eli uzattı


Siirt Üniversitesi gönül elçileri 'Van Üşümesin' sloganı ile başlatılan yardım kampanyası kapsamında topladıkları yardımları, ihtiyaç sahibi ailelere dağıttı.

Siirt Üniversitesi bünyesinde bir araya gelen öğrenciler, çeşitli kamu kurumları, sivil toplum örgütleri ile kendi aralarında topladıkları yardımları sabahın erken saatlerinde Van'a götürmek üzere yola koyuldu.

Üniversitede okutman olarak görev yapan Emrah Eriş, "Bizler üniversite gönül elçileri olarak, 'Van Üşümesin' sloganı ile başlatılan yardım kampanyası kapsamında kamu kurumlarını ve çeşitli STK’ları ziyaret ettik. Sayın Valimizi de ziyaret ettik. Kendileri yardım kampanyasına 75 battaniye ve kiraladığımız aracın masraflarını karşıladılar. Yardımlarda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz." dedi.

Eriş, "Van’daki kardeşlerimizin ihtiyaçlarının giderilmesi noktasında kendilerine el uzatarak topladığımız yardımları, Van merkez konteyner kentte ihtiyaç sahibi ailelere dağıttık." şeklinde konuştu. Emrah Eriş, yardımseverlik ve dayanışma değerlerimizi ön planda tutmak amacıyla, kampanyaya destek verdiklerini, Siirt Üniversitesi gönül elçileri olarak bu tür sosyal içerikli projelere devam edeceklerini kaydetti.
KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER