ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Ekim 2013 Cuma 14:08

Siirt Üniversitesi Azerbaycan Eğitim Fuarı'nda tanıtıldı


Siirt Üniversitesi, uluslararası tanıtım girişimlerine bir yenisini ekleyerek Azerbaycan Eğitim Fuarı'na katıldı. Fas, Erbil, Kazakistan ve son olarak Azerbaycan’daki eğitim fuarlarına katılarak tanıtım faaliyete gerçekleştiren Siirt Üniversitesi, üstlendiği misyon gereği üniversiteyi uluslararası platforma taşıma ve yabancı öğrencilerin ilgisini Siirt’te çekmeye başladı.
Özel bir şirket Eğitim ve Danışmanlık Şirketi tarafından 50 üniversite ve çeşitli eğitim kurumlarının katılımıyla Azerbaycan’da düzenlenen tanıtım günlerinde Siirt Üniversites'nin dağıttığı broşür, promosyon ve yaptığı sunumlar Azeri öğrenciler tarafından ilgi gördü.

Konu ile ilgili açıklama yapan Rektör Prof. Dr. Murat Erman, “Hızla büyüyen ve gelişen üniversitemizi tanıtmak amacıyla sürdürdüğümüz tanıtım faaliyetleriyle, Siirt Üniversitesi ile Türkiye’de eğitim örmek isteyen öğrencileri buluşturma ve Siirt Üniversitesinin adını uluslararası düzeye taşıma hedefinde emin adımlarla ilerlemekteyiz.“dedi.
Yaklaşık 400’den fazla öğrenciyle görüştüklerini ve öğrencilerin Türkiye’ye gelme konusunda istekli olduğunu ifade eden Erman, “Görüştüğümüz ve ön kayıt aldığımız öğrencilerin birçoğu tıp ve hukuk fakültesini istemektedirler. Senato olarak YÖK’e yapmış olduğumuz tıp ve hukuk fakültelerinin başvuruları olumlu sonuçlanırsa üniversitemize olan rağbet daha da artacak ve öğrenci profilimiz daha da çeşitlenecektir.” diye ifade etti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER