ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ocak 2014 Salı 13:29

Siirt, EMITT Turizm Fuarı'na hazır

Siirt, EMITT Turizm Fuarına hazır


Siirt Valiliği, Uluslararası EMITT Turizm Fuarı'na hazırlıklarını tamamladı. Geçen yıl En İyi Stand ödülüne layık görülen Siirt Valiliği, bu yıl da iddialı bir konseptle ziyaretçilerin karşısına çıkacak.
Bu yıl 30 Ocak-02 Şubat 2014 tarihleri arasında İstanbul TÜYAP Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenecek olan fuarda, Siirt'in tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerinin yanı sıra yöresel ürünler de tanıtılacak.

Siirt Valisi Ahmet Aydın, Emitt Turizm Fuarı'nın tanıtım açısından çok önemli olduğunu belirterek, yurtiçi ve yurtdışından yüz binlerce kişi tarafından gezilen fuarda dikkat çekmek için bu yıl bilimsel bir çalışma hazırladıklarını belirtti. Siirt'i tanıtmak için fuarların önemine vurgu yapan Vali Aydın, "Dünyanın en önemli turizm fuarlarından olan EMITT'e bu yıl 70 ülke katılıyor. İl, ilçe, belde ve firma sayısı da 4500'ü aşması bekleniyor. Turizm açısından çok önemli bir organizasyon. Siirt Valiliği olarak bu yıl 4. kez fuara katılacağız. Hatırlanacağı üzere geçen yıl 'En İyi Stand Ödülü'ne layık görülmüştük. Bu yıl da İbrahim Hakkı Hazretleri'nin bilimsel çalışmalarının canlandırılacağı bir konsept geliştirdik. İnanıyorum ki bu projemizle fuarı gezecek ziyaretçilerin ilgi odağı olacağız. Standımızda ayrıca Siirt'in tarihini, kültürünü ve doğal güzelliklerine de yer vereceğiz." dedi.

SİİRT ESNAFINA MÜSTAKİL STAND KİRALANDI

Vali Ahmet Aydın, Siirt'in yerel ürünlerini de tanıtacaklarını, bu amaçla esnaflar için müstakil bir stand kiraladıklarını söyledi. Aydın, "Siirt'in kendine has ürünlerini tanıtmak; fuara katılacak esnafımızın kendini geliştirmesi ve yeni pazarlar bulması amacıyla standımızın karşısında müstakil bir stant kiraladık. Amacımız fuara katılmak isteyen esnafımıza yeni fırsatlar doğurmaktır." dedi.
Vali Aydın, Siirt'in marka ürünlerinden olan battaniye, fıstık, Pervari balı, Zivzik narı, menengiç kahvesi ve bıttım sabununu da tanıtacaklarını sözlerine ekledi.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER