ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Ekim 2013 Perşembe 11:52

Siirt Aile Destek Merkezi ilk mezunlarını verdi


Siirt Valiliği bünyesinde kurularak, desteklenen Aile Destek Merkezi (ADEM) 2013 yılında açtığı kursların ilk mezunlarını verdi. Aile Danışma Merkezi'nde düzenlenen sertifika törenine katılan Siirt Valisi Ahmet Aydın’ın eşi Arzu Aydın, Aile Destek Merkezi Müdürü Ayşe Demir’den kurs çalışmaları hakkında bilgi aldı.

    Düzenlenen törende bir konuşma yapan Arzu Aydın, “Aile Danışma Merkezi'nde bayanlarımıza önemli fırsatlar sunuyor. Bu fırsatları bayanlarımızın çok iyi değerlendirmeleri gerekiyor. ADEM bünyesinde açılan kurslara bayanlarımızın büyük bir katılım gösterdiklerini de görüyoruz. Burada açılan kurslar ve verilen eğitimler ile, sadece el becerisi öğrenilmiyor. Aynı zamanda sevgi, saygı, dostluk, gibi çok önemli kazanımlar da elde ediyor. Kurslara katılarak, büyük bir emek ve sabır gösteren tüm kursiyerlerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik ediyorum. Emeği geçen herkese de teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

    Siirt’te risk altında yaşayan bayanların sosyal ve mesleki hayata adapte etmesi için kurulan merkezde 2013 yılı itibariyle açılan değişik kurslara katılan 315 kursiyere sertifikaları törenle verildi. Törene Vali Yardımcısı Mustafa Pala’nın eşi Asuman Pala, Halk Eğitim Müdür Yardımcısı Türkan Alpdemir, Toplum Merkezi Sorumlusu Nurten Temiz, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hifzullah Canpolat’ın eşi Hayriye Canpolat, davetliler ve kursiyerler katıldı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER