ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Haziran 2013 Cuma 15:08

Şiirli semalı karne dağıtım töreni


Osmaniye'de 2013-2014 eğitim-öğretim döneminin bitmesiyle ilgili yıl sonu kapanış programı bu yıl İmam Hatip Lisesi'nde yapıldı. Şiirlerin okunup, ilahiler eşliğinde sema gösterilerinin yapıldığı yıl sonu kapanış programına, Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah ile birlikte Milletvekili Dr. Suat Önal, Belediye Başkan Vekili Mehmet Özkan, Milli Eğitim Müdürü Kadir Kılıç, İl Müftüsü Ramazan Çortul ve çok sayıda öğrenci velisi katıldı.

Programda bir konuşma yapan Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah, eğitim yatırımlarına çok önem verdiklerini belirterek, yeni eğitim yılı başlamadan iki yeni okulun açılışının yapılacağını kaydetti.

Cerrah, “Kent merkezi ve ilçelerimizde inşaatlarına başlayacağımız okullarımızla birlikte önümüzdeki yıllarda İmam Hatip Okulu eksikliği hissetmeyeceğiz. Bu okulumuzda yetişen gençlerimiz dört dörtlük yetişiyor. İnsana yapılan yatırım en güzel yatırım. Bunun da meyvelerini almak için yeni dönemde yeni okullarımızı da eğitime kazandıracağız. Okullarımızın büyük bir kısmını milletvekillerimizin de katkıları ile Ankara’dan getirdiğimiz ödeneklerle yapıyoruz. Bu anlamda başbakanımıza ve bakanlarımıza teşekkür ediyorum. Geçen yıl 25 milyon ödeneği ilimize ayırdılar. Önümüzdeki günlerde çoğunun ihalesine çıkacağız. Hayırsever işadamlarımızın da eğitime katkıları oldu. Onlara da teşekkür ediyorum.” dedi.

Osmaniye Milletvekili Dr. Suat Önal ise kentteki eğitim öğretim kalitesinin yükseldiğini ve bunun memnuniyet verici olduğunu söyledi.

İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin şanslı olduğunu kaydeden Önal, “Bu okullarımızdaki öğrenciler, temel bilgilerin yanında, dini bilgileri de alarak hayatı daha anlamlı hale getiriyor. Sokakları yağmalayan, ateşe veren, devletin polisine Molotof kokteyl atanların içinde imam hatipli çocuklarımızı görmemiz mümkün değil.” dedi.

Bir dönem imam hatip okullarının öğrencilerine büyük haksızlıklar yapıldığını belirten Önal, “Biliyorsunuz ki sizlere geçmişte büyük haksızlıklar yapıldı. Bu okullarda okuduğunuz için üniversite kapılarını sizlere kapattılar. Bir çok kurumlara sizleri almadılar ama çok şükür o günler geride kaldı. Bizler sizleri seviyoruz ve geçmişte yaşanan haksızlıkları tekrar yaşamamanız için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Sizlerde her alanda İmam Hatipli olmanın ayrı bir anlam taşıdığını başarılarınızla göstermelisiniz.” diye konuştu.

    İl Milli Eğitim Müdürü Kadir Kılıç da kentteki 473 okulda 121 bin 637 öğrenciye karne dağıtıldığını söyledi. Eğitim öğretim yılında taşımalı eğitim kapsamında 16 bin 212 öğrenciye taşımalı eğitim verildiğini anlatan Kılıç, Fatih projesi kapsamında 30 lisede, 687 derslikte akıllı tahtada eğitim verildiğini, 2 okul öğretmenleri ve 9.sınıf öğrencilerine 360 tablet dağıtıldığını söyledi

    Programda Mustafa Yılmaz isimli öğrencinin Cemil Cüneyd’e ait ‘Kime Emanet’ şiiri okuması programa katılanlara duygulu anlar yaşattı. Sema gösterisi ve ilahilerle devam eden program, başarılı öğrencilere altın ve çeşitli hediye verilmesi ile sona erdi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER