ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL32°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Ocak 2013 Çarşamba 14:24

Sığındıkları baraka yuvaları oldu


 Suriye'deki iç savaştan kaçarak Ceylanpınar'a gelen aile ve yakınları, kaldıkları barakada hayırseverlerin desteğiyle yaşıyor.
     Haseke kentine bağlı Ra'sulayn ilçesinde kasım ayından bu yana aralıklarla yaşanan çatışma ve bombardımanda evleri yıkılan ve bazı yakınlarını kaybeden Ali ailesi sınırı geçerek Ceylanpınar'a geldi.
     Burada hayırseverlerin desteğiyle elektriği ve sıvası bulunmayan tek gözlü barakaya yerleştirilen 6'sı çocuk 10 kişi, temin ettikleri halı ve kilimlerle döşedikleri barakada ülkelerindeki savaşın sona ereceği günü bekliyor.
     Tek gözlü barakada akrabalarıyla yaşayan 73 yaşındaki Suriyeli Neğma Ali, aile fertlerinin bir kısmını çatışmalarda kaybettiklerini söyledi.
     Kızı, kardeşi ve en büyüğü 10 yaşında olan 6 çocukla aynı barakada yaşamlarını sürdürdüklerini anlatan Ali, evleri sınıra yakın mesafede olduğu için sabaha kadar çatışma seslerini duyduklarını ve ülkesinin geleceği için endişe ettiklerini belirtti.
     Kendilerine destekte bulunan hayırseverlere minnettar olduklarını anlatan Neğma Ali, ''Suriye'de artık savaşın bitmesini istiyoruz. Vatanımıza dönüp evimizi onarıp orada huzur içinde yaşamak istiyoruz. İki yıldan beri perişanız'' diye konuştu.
    
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER