ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL33°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Haziran 2013 Salı 11:58

Sığınacak yer bulamayan aile, yardım bekliyor


Şanlıurfa'da, kirayı ödeyemedikleri için evlerinden çıkarak eşyalarıyla boş araziye yerleşmek zorunda kalan aile, yardım bekliyor.

Süleymaniye Mahallesi'nde oturan Reşat Erdal, işsiz olduğu için uzun süre evinin kirasını ödeyemedi ve ailesiyle buradan çıkmak zorunda kaldı. Hamile eşi ve bir yaşındaki çocuğuyla kalabilecek yer bulamayan Erdal, mahalle dışındaki boş alanda yaşamaya başladı.

Çevredeki duyarlı vatandaşların ihbarıyla olaydan haberdar olan yetkililer, hamile Emine Erdal için bölgeye sağlık ekibi gönderdi. Erdal, hastaneye kaldırıldı.

Reşat Erdal, gazetecilere yaptığı açıklamada, işsiz olduğu için ailesiyle zor duruma düştüğünü söyledi.
Serbest meslek sahibi olduğunu belirten Erdal, ailesine bakabilmek için çeşitli işler yaptığını ancak bir türlü uzun vadeli iş bulamadığını dile getirdi.

Erdal, hayırseverlerden kendilerine uzanacak yardım elini beklediğini ifade ederek, "3 gündür ailemle dışarıda yatıyorum. Kira ödeyemediğim için kaldığımız evden çıktık. Utancımızdan kimseden bir şey de isteyemedik. Kimse çocuklarının rezil olmasını istemez. Umarım birileri yardım çığlığımıza yanıt verir" diye konuştu.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER